Letnie spa w ogrodzie z wanną zewnętrzną

autor: • 13 czerwca 2024 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Baseny kojarzymy z luksusem, w dodatku w naszym klimacie korzystać z nich można tylko latem, a jesienią i zimą zagracają ogród niepotrzebnie. Natomiast wanna ogrodowa to już nie tak duży wydatek, w dodatku bardziej praktyczny i nie mniej relaksujący.

Nadchodzi lato, a wraz z nim wypoczynek na świeżym powietrzu. Stwórz w swoim ogrodzie prywatne spa. Zachody słońca staną się bardziej romantyczne, a kieliszek ulubionego wina nabierze zdecydowanie wyrafinowanego smaku. Relaks w „przydomowym” spa to luksus w najczystszej postaci i jedna z najprzyjemniejszych form wypoczynku.

Wodny masaż łagodzi napięcie mięśni i redukuje stres. Zmniejsza dolegliwości związane z bólami kręgosłupa, pobudza krążenie krwi. Ponadto uspokaja system nerwowy, zapewniając uczucie błogości i komfortu. Kąpiele można też stosować w celach pielęgnacyjnych – upiększają, wygładzają i nawilżają skórę. Hydroterapia odnosi najlepsze efekty, gdy masaże są dostosowane do indywidualnych potrzeb – dlatego wiele nowych wanien ogrodowych oferuje swobodę rozmieszczenia dysz w wybranych przez klienta miejscach, wraz z szybką i prostą możliwością ich przemieszczania.

Wybierając model wanny ogrodowej warto sprawdzić, z jakiego materiału jest wykonana tak w środku, jak i na zewnątrz. Ponieważ przenoszenie wanny będzie ciężkie, najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie jej na zewnątrz na zimę, oczywiście pod plandeką lub klapą, jeśli taka w zestawie jest. Natomiast tym ważniejsze jest sprawdzenie, czy obudowa nie przepuszcza wilgoci i nie sprzyja powstawaniu pleśni i zagnieżdżaniu się szkodników. Odporność na promienie UV też jest istotna – nie chcemy latem oglądać wanny odbarwionej przez słońce i wymagającej regularnych renowacji.

Zewnętrzne wanny spa to świetny sposób na relaks w domowym zaciszu. Dzięki nim Twój taras lub ogród staną się oazą przyjemności po ciężkim dniu pracy przez cały rok. Jednoosobowe wanny można kupić już za kilka tysięcy złotych, a to dziś już nie luksus, choć wciąż wydatek zauważalny w każdym gospodarstwie domowym. Większe i lepsze możemy znaleźć za 10-15 tys. zł, a im wyższe mamy wymagania i większy ogród, tym bardziej imponujące domowe spa można stworzyć. Nawet za 100 tysięcy i więcej!

Źródło:  na podst. informacji prasowej

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *