Walcząc ze zbędnymi kilogramami cz. 2

autor: • 23 marca 2017 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Jak pozbyć się zbędnych kilogramów? Próbujemy różnych metod, nie zawsze przynoszą one jednak wymierne efekty. Co robimy zatem nie tak jak powinniśmy? Czas zmienić nieco swoje nawyki!

Niejednokrotnie brak efektów może być związany z tym, że nie wiemy, co jest źródłem naszej nadwagi lub otyłości. Przyczyną trudności ze schudnięciem wcale nie musi być nieodpowiednia dieta czy brak ruchu. Powodem może być także niedoczynność tarczycy, PCOS, zespół Cushinga czy cukrzyca typu 2. Warto zatem sprawdzić czy nasze problemy nie mają podłoża zdrowotnego.

Kłopoty z utratą wagi mogą również wynikać z tego, że spożywamy zbyt dużo przetworzonej żywności. Nawet jeśli gotowe dania przypominają domowy obiad, to w rzeczywistości bardzo często zawierają mnóstwo wzmacniaczy smaku, stabilizatorów, substancji zagęszczających i konserwujących. Do tego zwykle wcale nie są sycące, przez co krótko po ich zjedzeniu znowu odczuwamy głód.

Innym powodem może być natomiast „cheat meal”. Sam w sobie nie jest on niczym złym. Problem pojawia się, gdy pozwalamy sobie na niego zbyt często. „Cheat meal”, czyli z założenia niezdrowy i stosunkowo wysokokaloryczny, ale z góry zaplanowany i wkomponowany w dietę posiłek to dla wielu osób sposób na to, by uniknąć niekontrolowanych napadów wilczego apetytu. Warto wykorzystać taką opcję na przykład, gdy zbliża się obiad u babci albo wyjście na miasto z przyjaciółmi. Ale uwaga – żeby nie zniweczyć swoich wysiłków, nie pozwalaj sobie na niego częściej niż raz w tygodniu i nie stosuj tego rozwiązania przez pierwszy miesiąc zmian w kierunku zdrowej diety.

Kolejnym sposobem na to, aby ominąć nieco zakazy, które sami sobie postawiliśmy jest wybór produktów light. Wiele osób to właśnie nimi zastępuje swoje dawne przekąski. Etykieta z napisem „light” to jednak pułapka. Zazwyczaj produkty te zawierają mniej jednego ze składników, ale ta część zastępowana jest czymś innym, np. tłuszcz zastępowany jest przez cukier, a to oznacza, że wcale nie są dla nas tak dobre.

Choć dla wielu pomocne mogą się okazać suplementy diety to tak naprawdę nadmierna wiara w ich cudowne działanie bywa zgubna. Każdy chciałby schudnąć szybko, skutecznie i najlepiej bez wyrzeczeń. Nic więc dziwnego, że wiele osób walczących z nadwagą łapie się na haczyk producentów specyfików, które w magiczny sposób mają obniżyć nasza masę ciała. Wśród wielu suplementów z pewnością znajdziemy te pomocne, ale nie warto ich traktować jako zamienników zdrowego stylu życia. Warto również skonsultować ich działanie ze specjalistą.

Źródło: Wizerunkowo.com

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *