Na co jest narażona nasza skóra?

autor: • 30 czerwca 2024 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Nasza skóra codziennie narażona jest na wiele szkodliwych czynników. Wiatr, smog czy nawet dym papierosowy i smażenie negatywnie wpływają na nasz naskórek. Jak podkreślają eksperci istnieją nowoczesne rozwiązania pomagające chronić skórę.

Smog, który jest zmorą wielkich miast nie pochodzi już tylko z zanieczyszczeń przemysłowych. Skóra ma więc poważne problemy z zachowaniem normalnych funkcji, takich jak produkcja kolagenu, namnażanie fibroblastów, utrzymywanie włókien w prawidłowej kondycji – powinny być elastyczne tymczasem pod wpływem czynników środowiskowych sztywnieją. Badania potwierdzają szkodliwy wpływ np. tlenku azotu na przebarwienia na skórze i powstawanie tzw. plam starczych. Z kolei ozon jest odpowiedzialny za przyśpieszone powstawanie zmarszczek i ich głębokość oraz niwelowanie działania naturalnych antyutleniaczy. Mało kto zdaje sobie sprawę, że na stan naszej skóry wpływają także urządzenia elektroniczne.

– Smog eklektromagnetyczny penetruje skórę głębiej niż promieniowanie ultrafioletrowe, dlatego też jest w stanie ingerować w komórki. Jest to smog, którego nie widzimy – jest to tzw. Światło niebieskie, które jest emitowane przez laptopy, smartfony, komputery czy telewizory. Dużo przebarwień skóry powstaje przez działanie smogu eklektromagnetycznego – mówi Katarzyna Słupska, kosmetolog.

Zdaniem ekspertów w ochronie naszej skóry mogą pomóc specjalne kremy np. z biodegradowalnym biopolimerem, który tworzy na powierzchni skóry trójwymiarową strukturę, pełniącą funkcję tarczy ochronnej, m.in. przed zanieczyszczeniami powietrza, wiatrem czy negatywnym działaniem klimatyzacji.

Z drugiej strony stanowi doskonałą bazę dla pozostałych składników aktywnych m.in mikrosferycznego kolagenu, który penetruje głębsze warstwy naskórka, a wiążąc wodę pęcznieje dając natychmiastowy efekt wygładzenia zmarszczek, w dłuższej perspektywie nawilżając skórę.

Źródło: Newsrm.tv

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *