Olejki do włosów – dlaczego warto stosować?

autor: • 9 czerwca 2022 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Odżywki i maski coraz częściej są elementem regularnej pielęgnacji włosów, olejki pozostają mniej docenione. Najwyższy czas to zmienić! Prezentujemy największe zalety stosowania olejków i podpowiadamy, po które najlepiej sięgnąć w zależności od potrzeb

Olejek do włosów to kosmetyk, który powinien na stałe zagościć w każdej kosmetyczce. Nie tylko zmiękcza i nabłyszcza włosy, ale też tworzy ochronną warstwę, która zapobiega odparowywaniu z nich wody. Regularne stosowanie olejków sprawia, że kosmyki stają się zdrowsze i piękniejsze, a także bardziej wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia.

Dobry olejek to taki, który odżywi kosmyki bez ich jednoczesnego obciążania. Nakładamy go po umyciu – na wilgotne lub wysuszone włosy. W produkt tego rodzaju powinny zainwestować przede wszystkim posiadaczki suchych, matowych kosmyków. Warto jednak pamiętać, że niektóre olejki nadają się do wszystkich rodzajów włosów.

Do kręconych włosów – olej arganowy

Jednym z najpopularniejszych olejów stosowanych w pielęgnacji włosów jest olej arganowy. Pod jego wpływem włosy stają się lśniące i gładkie. Jest pomocny także w stylizacji fryzury, ponieważ sprawia, że kosmyki lepiej się układają. Olej arganowy będzie więc idealny do włosów kręconych naturalnie lub przy użyciu lokówki czy termoloków.

Do suchych włosów – olej lniany

Jeżeli zależy nam na nawilżeniu i wygładzeniu włosów, sięgnijmy po olej lniany. Substancja ta zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i 6, które odżywiają i regenerują suche kosmyki. Olej lniany eliminuje także problem elektryzowania się włosów.

Do zniszczonych włosów – olej jojoba

Olej jojoba działa niczym opatrunek na zniszczone włosy. Jego głównym składnikiem jest palmitynian cetylu, który ze względu na swoje właściwości jest porównywany do wielorybiego tranu. Olej ten zawiera także witaminy E i F. To składnik wprost stworzony do pielęgnacji włosów zniszczonych, słabych i wysuszonych.

Źródło: 38 PR

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *