Włosy na medal – dbaj kompleksowo

autor: • 14 grudnia 2018 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Piękne, lśniące włosy w reklamach to często efekt nie tyle kosmetyków, co efektów dodawanych w postprodukcji. Nie oznacza to jednak, że podobnego efektu nie da się osiągnąć. Sprawdź, czy znasz nasze sposoby na olśniewające włosy.

Podobnie jak w przypadku dbałości o skórę, niemałe znaczenie dla odżywienia włosów ma odpowiednia dieta. A ponieważ włosy składają się z keratyny, czyli białka, właśnie produktów białkowych nie może zabraknąć w naszej diecie. Białe mięso, ryby, nabiał, strączki, orzechy czy jaja – wszystko to powinno pojawiać się regularnie w diecie. Dzięki temu nowe włosy będą mocniejsze.

A co z włosami, które już masz? Na początek: nie szkodź im! Gdy to możliwe, odstaw więc suszarkę i pozwól im schnąć naturalnie. Jeśli nie masz takiego luksusu czasowego i musisz sięgać po gorące powietrze, zacznij od nadmuchu o małej sile i zwiększaj ją stopniowo. Warto też rozważyć użycie serum lub sprayu ochronnego. To samo tyczy się prostownicy – im mniej z niej korzystasz, tym lepiej.

Czesząc włosy pamiętaj, by robić to delikatnie, najlepiej szczotką o miękkich, plastikowych i zaokrąglonych końcówkach. Zacznij rozczesywać włosy od końcówek, a kolejne ruchy prowadź coraz wyżej, w kierunku podstawy włosów. Dzięki temu ograniczysz łamanie splątanych włosów. Warto też co kilka tygodni przycinać końcówki, dzięki czemu problem rozdwojonych końcówek przestanie być straszny.

Pamiętaj też o skórze, w której Twoje włosy powstają. Skórę głowy należy złuszczać raz na jakiś czas, zwłaszcza zimą. Chłód wzmaga problem łupieżu, na który odpowiedzią będą szampony zawierające kwas salicylowy lub pirytionian cynku. Domowym sposobem na peeling skóry głowy będzie dodanie do szamponu grudek soli morskiej. Wcierając je energicznie w skórę wykonasz jednocześnie pobudzający masaż.

W przypadku siwych włosów pamiętaj, że z wiekiem skóra produkuje mniej sebum i włosy te są słabsze, mniej odżywione. Odżywka nawadniająca i nawilżająca pomoże podnieść ich witalność. Natomiast zmiękczające włosy olejki, jak ten arganowy, sprawdzą się w każdym wieku.

Wreszcie, pamiętaj o zdrowym stylu życia. Długość snu, znajdowanie czasu na aktywność fizyczną i relaks – to wszystko pomoże rozładować stres związany z pracą. Stres jest przecież jednym z istotnych czynników prowadzących do osłabienia i wypadania włosów.

Na podstawie porad ekspertów „Guardian”

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *