Zmiany zacznij od małych rzeczy

autor: • 20 października 2016 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Zmiany w swoim życiu warto wprowadzać powoli. Gwałtowne oderwanie się od starych nawyków może się dla nas okazać nie tylko bolesne, ale i sprawi, że nie wytrwamy w swoich postanowieniach. Czasami wystarczy natomiast podejść do pewnych kwestii zdroworozsądkowo i małymi kroczkami zmieniać swoje życie

Do istotnych zmian, które nie wymagają od nas zbyt wiele należy m.in. unikanie podjadania, a właściwie trzymanie się określonych pór spożywania posiłków (jeśli do tej pory mieliśmy z tym problem). Jedzmy zatem regularnie 4-5 posiłków dziennie (co 3-4 godziny). Pamiętajmy też, że butelka słodkiego napoju albo batonik stanowi źródło kalorii, więc to także posiłek. Ważne jest również to, aby zwracać uwagę na zawartość tłuszczu, cukrów i soli w produktach spożywczych oraz potrawach, a także znaleźć dla siebie zbilansowaną dietę. Taką, która będzie dostosowana do naszego trybu życia i ilości spalanych codziennie kalorii.

Odmówienie sobie słodyczy początkowo może być sporym problemem. Słodycze to tzw. puste kalorie, czyli produkty małowartościowe pod względem odżywczym, ale o wysokiej wartości energetycznej. Zamieńmy zatem drożdżówkę na świeże jabłko lub kilka śliwek. Wybierajmy jogurty niesłodzone zamiast słodzonych i nie dodawajmy cukru do kawy czy herbaty.

Może się to wydać komuś zbędne lub śmieszne, ale z pewnością pomoże nam trzymać rękę na pulsie naszego codziennego odżywiania. Mowa tu o sporządzaniu notatek na temat tego, co jemy i jakie ma to wartości odżywcze. Zwracajmy zatem uwagę przede wszystkim na to, jakie informacje są umieszczone na etykiecie produktu. Czasami produkt oznaczony nazwą „light” może nas bowiem w tej kwestii negatywnie zaskoczyć.

Poza jedzeniem nie można również zapomnieć o aktywności fizycznej. Jej rodzaj uzależniony jest od naszych możliwości i upodobań. Możemy chodzić na długie spacery, tańczyć, ćwiczyć na siłowni lub po prostu – ćwiczyć… przy biurku w pracy. Wszystko jest kwestią nastawienia, chęci i odrobiny zaangażowania.

Źródło: Projekt „Zachowaj Równowagę”

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *