Rozpraw się z opuchniętymi stopami

autor: • 9 sierpnia 2016 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Nasze stopy nie do końca lubią lato. Ta pora roku sprawia, że stają się one bardziej opuchnięte, a dodatkowo pojawić się mogą obrzęki. Z opuchlizną i obrzękami można sobie jednak radzić. Skąd biorą się te problemy?

Obrzęki stóp bardzo często pojawiają się podczas upałów. Pod wpływem wysokiej temperatury nasze krążenie spowalnia, a limfa zbiera się w tkankach. To właśnie jest źródłem powstawania obrzęków. Wywołuje również uczucie ciężkości stóp. Opuchlizna towarzyszy nie tylko upałom, ale i niewielkiej aktywności. Skarżą się na nią także te osoby, które spędzają większość czasu w pozycji siedzącej. Podobne uczucia mogą się pojawiać u kobiet będących w ostatniej fazie cyklu miesiączkowego. Przyczyną puchnięcia stóp mogą być też schorzenia układów: krążenia i moczowego, dlatego jeżeli problem nawraca i pojawia się nie tylko podczas upalnego lata, trzeba udać się z nim do lekarza.

W tej sytuacji trudno znaleźć jeden konkretny sposób, dzięki któremu poczulibyśmy się lepiej. Można jednak stosować się do kilku zasad, które z pewnością pozytywnie wpływają nie tylko na stan naszych stóp, ale i samopoczucie. Jednym ze sposobów na uniknięcie opuchlizny jest zmniejszenie ilości soli w spożywanych przez nas potrawach. Jeżeli większą część dnia musimy spędzić w pozycji siedzącej, postarajmy się unieść nasze nogi i oprzeć je, np. na stołku. Pamiętajmy też o aktywności fizycznej – ulgę przyniesie nam pływanie. W dniu wystąpienia obrzęku zrezygnujmy natomiast z marszów i biegania.

Z opuchniętymi stopami można się również rozprawić dzięki specjalnym preparatom. Warto zastosować produkty, które pobudzą ukrwienie naskórka i ożywią stopy. Dobre będą takie, które uda się rozpuścić w wodzie, najlepiej letniej. Zanurzenie stóp w takim roztworze z pewnością pozwoli nam się zrelaksować. Po takim zabiegu warto zastosować również krem chłodzący czy balsam odświeżający.

Źródło: 38PR Content&Communication

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *