Jak wybrać najlepszy hotel?

autor: • 13 września 2018 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Wyjazd wakacyjny ma nam dać chwilę oddechu od codziennego życia, pomóc wypocząć. Tymczasem złe warunki w hotelu mogą rzucać się cieniem na cały wyjazd. Jak nie dać się zwieść obietnicom z oferty?

Po pierwsze, lokalizacja

Sprawdzenie adresu hotelu i odległości od kluczowych miejsc wydaje się rzeczą oczywistą. Jednak poza odległościami od dworców i atrakcji warto sprawdzić z bliska, w jakiej dokładnie okolicy znajduje się obiekt, w którym mamy mieszkać. Czy obsługuje go komunikacja publiczna, czy plaża lub stare miasto rzeczywiście są tak blisko? Czasami może okazać się, że hotel co prawda jest piękny, ale trudno wydostać się z miejsca, w którym stoi.

Słynny już przypadek hotelu zbudowanego w imieniu Donalda Trumpa w Baku pokazuje, że da się przeprowadzić taką inwestycję naprawdę źle. Imponujący żagiel niby stoi w bliskim sąsiedztwie ważnych obiektów turystycznych, ale otaczają go tory kolejowe i drogi szybkiego ruchu, co ostatecznie doprowadziło do wstrzymania prac. Są jednak hotele, których budowy nie wstrzymano i dziś starają się ukryć problemy komunikacyjne za barwnymi folderami. Sprawdź je! Dzięki usługom takim jak Google Maps czy Street View możesz odbyć wirtualną podróż po miejscu, do którego się wybierasz.

Po drugie, wyżywienie

Jedzenie przygotowane z dobrej jakości składników, świeże produkty oraz różnorodność dań to podstawa dobrze działającej restauracji hotelowej. Zdarzają się nawet takie, dla których wybiera się konkretny hotel i wpisuje posiłki na listę codziennych przyjemności.

Wraz z ostatnimi trendami coraz więcej osób zwraca uwagę na skład, jakość oraz pochodzenie produktów. Dlatego też należy zapoznać się z ofertą wyżywienia w hotelu i ewentualnie zadać nurtujące nas pytania. Ważne też, aby posiłki były zróżnicowane i każdy znalazł coś dla siebie.

Po trzecie, reputacja

Starajmy się nie rezerwować hoteli w przypływie emocji, ważne są nie tylko zdjęcia obiektu, chwilowa promocja i wygląd obiektu, ale też to, czy będziemy się w nim dobrze czuli, a obsługa będzie na najwyższym poziomie.

Oceny wystawione przez gości, którzy wcześniej odwiedzili hotel mogą być cenną wskazówką czy jest on miejscem, którego szukamy, czy powinniśmy rozglądać się dalej. Z nich dowiemy się nie tylko tego czy wizja przedstawiona na stronie jest prawdziwa, ale też sporo na temat obsługi, czystości w hotelu i ewentualnej pomocy personelu w razie potrzeby.

Po czwarte, aktywność

Dla osób, które dużo podróżują i starają się dbać o formę, bardzo ważna jest możliwość korzystania z siłowni lub innych atrakcji sportowych. Na stronie hotelu powinna widnieć informacja o dostępnych opcjach. Jadąc na wypoczynek sprawdźcie czy basen, o którym mowa jest wystarczająco dobry na trening, lub podróżując z dzieckiem, czy jest oddzielny brodzik. Dzięki temu będziecie spokojniejsi o waszą pociechę, a dziecko na pewno będzie szczęśliwe. Często organizowane są dodatkowe animacje, fitness, lub treningi z trenerem personalnym.

Po piąte, wystrój

Styl, w jakim hotel jest stworzony, oraz jego wyposażenie powinno pasować osobie, która decyduje się na spędzenie w nim czasu. Niektórzy lepiej czuć się będą w iście królewskich wnętrzach, inni natomiast postawią na skandynawski minimalizm czy chłodny futuryzm.

Wybierając hotel pamiętajmy, że na nasze doświadczenie składają się wszystkie aspekty od obsługi, jedzenia, przez wygląd pokoi, a na lokalizacji kończąc. Każdy z tych czynników jest ważny i dopiero gdy połączymy je w całość będziemy mogli cieszyć się idealnym wyjazdem, nocując w idealnym hotelu.

Na podst. inf. pras. Zdjęcia: Freepik.com

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *