Tłuszcz na większy biust?

autor: • 16 września 2015 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Powiększyć piersi lub skorygować ich kształt można już w inny sposób, niż tylko przy użyciu implantów. Nowym sposobem, na wypełnienie i wymodelowanie biustu, jest przeszczepienie własnej tkanki tłuszczowej

Innowacyjna metoda
Innowacyjność zabiegu powiększania piersi własnym tłuszczem polega głównie na tym, że pobiera się tkankę tłuszczową z miejsc, gdzie jest jej trochę więcej, poddaje oczyszczeniu i używa ponownie do poprawy kształtu lub wielkości kobiecego biustu. Materiał potrzebny do przeszczepu można pobrać z ud, brzucha lub okolicy lędźwiowej. Następnie, eliminuje się z niego komórki stare i słabe, a zachowuje jedynie materiał, składający się z młodych i silnych komórek tłuszczowych. Warto pamiętać, że wartością dodaną w tego rodzaju przeszczepach jest fakt, iż pobrany materiał pełen jest drogocennych komórek macierzystych, mających dobroczynny wpływ na nasz wygląd i zdrowie. Pobrane tkanki tłuszczowe mają zastosowanie nie tylko przy modelowaniu piersi. Można ich używać także do modelowania innych części ciała, chociażby pośladków. Istnieje też możliwość zastosowania ich w celu poprawy rysów twarzy, policzków, czy ust. Dodatkową korzyścią płynącą z powiększenia piersi własną tkanką tłuszczową jest to, że można przy okazji, w łatwy sposób, pozbyć się kilku zbędnych centymetrów z talii, czy ud. A to wszystko bez wymagających diet i ciężkich ćwiczeń na siłowni.

Jak wygląda zabieg?
Pierwszym etapem zabiegu jest przygotowanie tkanek do pobrania. W tym celu, nasącza się je specjalnym roztworem, o działaniu przeciwbakteryjnym, znieczulającym i obkurczającym naczynia krwionośne. Po około pół godziny, po obkurczeniu naczyń, można bezpiecznie przystąpić do pobrania materiału. Następnie tłuszcz, zebrany do strzykawek, wkłada się do wirówki. W efekcie wirowania otrzymuje się trzy frakcje: tłuszczową, naczyniową i olejową. Ta ostatnia jest toksyczna i musi być oddzielona od pozostałych dwóch. Wszystkie kolejne działania mają na celu poprawę przeżywalności przeszczepionego tłuszczu, która dzięki nowoczesnym systemom osiągnęła poziom 70 – 90 proc. Dla porównania kiedyś wynosiła około 50 proc. Końcowo, zaledwie 10 – 20 proc. tkanki tłuszczowej ulega wchłonięciu. Warto mieć na uwadze, że metodą przeszczepienia tkanki tłuszczowej, można zwiększyć rozmiar piersi maksymalnie o jeden rozmiar. W trosce, o jak największy komfort pacjenta, całość zabiegu jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *