Rewitalizacja skóry po lecie

autor: • 19 lutego 2015 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Jako lekarz medycyny estetycznej wielokrotnie powtarzam swoim pacjentom, że lato to wspaniały czas dla ducha, lecz niekoniecznie dla naszej skóry – wysokie temperatury oraz silne nasłonecznienie mają niebagatelny wpływ na szereg zachodzących w niej procesów, których efektem może być odwodnienie, zaburzenie kolorytu lub przyspieszenie procesu starzenia się. Artykuł stanowi 4. część cyklu „Okiem specjalisty“, w którym eksperci z Instytutu Medycyny Estetycznej MEDESTETIS rozwiewają wątpliwości dotyczące różnych obszarów medycyny estetycznej

Chciałabym zaprezentować Państwu trzy, najbardziej popularne wśród moich pacjentów, jesienne kroki zabiegowe. Tak zaplanowana terapia pozwala na osiągnięcie bardzo satysfakcjonujących efektów w postaci doskonałej kondycji cery w okresie zimowym.
Oczywiście, nie wszystkie trzy kroki będą potrzebne u każdego pacjenta, ponieważ każdy z nas jest inny oraz każdy z nas ma inną skórę.  Indywidualny plan terapii dla każdego pacjenta zostaje dobrany podczas konsultacji medycznej. Niemniej jednak warto zastanowić się nad poniższą propozycją. Mam głęboką nadzieję, że każda z nas znajdzie w niej coś dla siebie.

Rewitalizacja po lecie w gabinecie medycyny estetycznej: 3 Kroki Zabiegowe

W sezonie przedwakacyjnym zawsze przestrzegam pacjentów, aby nie zapominali o prawidłowej ochronie i pielęgnacji skóry w lecie. Jednak nawet sumienne stosowanie filtrów UV nie jest w stanie zapewnić nam takiego efektu, aby po lecie wraz z nadejściem chłodniejszych dni nie zauważyć na twarzy wysuszenia, przebarwień i drobnych zmarszczek. Kiedy więc spoglądając w lustro czujemy, że nasza skóra potrzebuje wsparcia specjalisty pamiętajmy, że jesień to najlepszy moment na rozpoczęcie terapii w gabinecie medycyny estetycznej.

KROK I – USUNIĘCIE PRZEBARWIEŃ I WYRÓWNANIE KOLORYTU SKÓRY
Najczęstszą konsekwencją ekspozycji na słońce są zmiany w kolorycie skóry, w  tym pojawianie się przebarwień tj. piegów i  melazma. Musze jednak podkreślić, że podczas konsultacji diagnostycznej kieruje się daleko idącą ostrożnością, ponieważ łagodna na pozór zmiana zawsze może zawierać w sobie „drugie dno”.  Z perspektywy lekarza medycyny estetycznej ważne jest więc, aby każda zmiana skórna była traktowana w sposób indywidualny. Punktem wyjścia dla podjęcia terapii dot. leczenia każdej zmiany skórnej powinno być wykluczenie niepokojącej dla pacjenta struktury zmian. W Instytucie MEDESTETIS przeprowadzamy w tym celu badanie dermatoskopem, które pozwala na stwierdzenie (bez pobierania wycinków tkankowych), czy dana zmiana jest groźna, czy nie. Jeżeli wynik badania nie budzi podejrzeń i jesteśmy pewni, że mamy do czynienia ze swego rodzaju standardowym przebarwieniem możemy przystąpić do leczenia zabiegowego.

„Złotym standardem” stosowanym w leczeniu przebarwień są peelingi medyczne. Do najpopularniejszych i uważanych za najskuteczniejsze należą zabiegi takimi preparatami jak Cosmelan® czy Dermamelan®. Ich stosowanie jednak związane jest z co najmniej tygodniowym złuszczaniem się skóry twarzy wymagającym często rezygnacji z pracy zawodowej w tym okresie oraz późniejszej koniecznej codziennej wielomiesięcznej odpowiedniej pielęgnacji. Efekty takiej kuracji są spektakularne i pozwalają rozjaśnić przebarwienia o  co najmniej 95% aż u 99% pacjentów. W gabinecie medycyny estetycznej dostępne są również delikatniejsze peelingi tj. Retix C, peelingi z różnymi kwasami, które mają zazwyczaj łagodniejsze działanie, ale aby osiągnąć pożądany efekt wymagają kilkukrotnego powtórzenia. W okresie jesiennym warto również pomyśleć u kuracji laserem frakcjonującym celem pobudzenia odnowy kolagenu oraz rozjaśnienia skóry. Okres ten sprzyja również usuwaniu różnego rodzaju wystających zmian skórnych tj. włókniaków i brodawek.

Zabiegi tego rodzaju wykonuje się laserem w  czasie kilku minut, a  proces gojenia po usunięciu zmiany trwa maksymalnie 2 tygodnie.

Dla pacjentów, którzy nie potrzebują intensywnego złuszczania się skóry ciekawą propozycją jest zabieg GENEO® z zastosowaniem programu NeoBright. Zabieg ten jest idealnym zabiegiem przed tzw. „wielkim wyjściem” ponieważ pozwala skórę rozjaśnić, dodać jej promienności i bardzo potrzebnej do idealnego nałożenia makijażu – gładkości skóry.   Działanie GENEO® obejmuje 3 etapy: dotlenienie, złuszczenie oraz odżywienie skóry w krótkim czasie ponieważ cały zabieg z przygotowaniem zajmuje do 30 minut.

KROK II INTENSYWNE NAWILŻENIE I ODŻYWIENIE
Następnym krokiem w procesie rewitalizacji jest intensywne nawilżenie i odżywienie naszej skóry – w efekcie nadanie jej blasku i sprężystości. W tym celu zalecam pacjentom wykonanie serii zabiegów MEZOTERAPII lub wyjątkowego pod kątem nawilżania skóry, zabiegu HYDROBALANS. Mezoterapia jest metodą biorewitalizacji skóry poprzez śródskórne podawanie substancji biologicznie czynnych takich jak m.in. witaminy, minerały, aminokwasy, kwas hialuronowy, polidezoksyrybonukleotydy i substancje rozjaśniające. Zabieg HYDROBALANS to spektakularna procedura stosowana w celu leczenia nadmiernego przesuszenia skóry. Zabieg ten można wykonywać mikrokaniulami, które pozwalają na przeprowadzenie zabiegu bez siniaków i krwiaków pozabiegowych. Poprzez wprowadzenie do skóry preparatów na bazie kwasu hialuronowego, dochodzi do związania wody w wyniku czego następuje proces bardzo głębokiego nawilżenia – nieporównywalnego dla terapii powierzchniowych.

Silną regenerację skóry możemy również uzyskać stosując osocze bogatopłytkowe – bardzo ostatnio popularne wśród celebrytów – „leczenie własną krwią”.  Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta, następnie odwirowaniu jej w specjalnej wirówce, co pozwala uzyskać osocze bogate w czynniki wzrostu. Tak przygotowane osocze podaje się w formie mezoterapii igłą lub mikrokaniulami w formie wypełnień.

KROK III – LIKWIDACJA ZMARSZCZEK
Trzecim krokiem w procesie odnowy naszej skóry po lecie jest pozbycie się niechcianych zmarszczek i bruzd. Po tym okresie często zauważamy wyraźniejsze kurze łapki, mocną lwią zmarszczkę, głębokie bruzdy nosowo-wargowe lub przesuszone usta. W tym celu zastosowanie znajdą preparaty, które zdążyłam już przybliżyć Państwu tj. wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego oraz toksyna botulinowa. Dla przypomnienia –  botoks najlepiej sprawdzi się w przypadku zmarszczek mimicznych, a wypełniacze zawierające kwas hialuronowy w przypadku utrwalonych, głębokich zmarszczek.

Warto spojrzeć na skórę po lecie, gdyż odpowiednie zadbanie o nią w okresie jesienno-zimowym pozwoli nam cieszyć się pięknym wyglądem na Święta i Sylwestra.

IMG_8362

Autorem tekstu jest dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda

Instytut Medycyny Estetycznej MEDESTETIS
ul. Odrowąża 18/1 (przecznica ul. Wrocławskiej)
30-009 Kraków

www.medestetis.pl

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *