O zmaganiu z cierpieniem

autor: • 17 maja 2023 • NajnowszeKomentarze: (0)

To ważna premiera, ponieważ stawia czoła tematowi traumy i ludzkiego cierpienia z nią związanego. Robi to w sposób bardzo delikatny, analizując możliwości pomocy osobom zmagającym się z traumą.

Dziś polską premierę ma książka „Strach ucieleśniony” uznanego eksperta, psychiatry prof. Bessela van der Kolka. Ekspert w dziedzinie badań nad traumą i leczenia zaburzeń posttraumatycznych zebrał w niej swoje doświadczenia, ale też informacje o najskuteczniejszych metodach terapeutycznych.

Tłumaczona z angielskiego publikacja to kompendium współczesnej wiedzy na temat traumy. Jest jednocześnie głęboko osobistą, pełną pasji opowieścią o szukaniu dróg pomocy ludziom cierpiącym z powodu traumatycznych przeżyć. Niezależnie od tego, w jak okrutne okoliczności rzuci nas życie, możemy zmobilizować w sobie siły do uleczenia ze skutków przytłaczających doświadczeń.

Otwartość na osiągnięcia nauki i prawdę doświadczenia, a także ogromne społeczne zaangażowanie autora, czynią jego dzieło fascynującym poznawczo i niezwykle użytecznym dla praktyki terapeutycznej.

Pozycja dla profesjonalistów pracujących z traumą, dla tych z nas, którzy doświadczyli jej we własnym życiu, i dla wszystkich, którzy pragną zrozumieć drugiego człowieka.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *