Gabriela Kośmider: Jestem gotowa na nowe wyzwania

autor: • 4 sierpnia 2021 • Kobieta, NajnowszeKomentarze: (0)

Gabriela Kośmider to Bohaterka naszego wyjątkowego projektu „Akademia Mistrzyń”. Firma GABI-PLAST, niekwestionowalny lider na rynku opakowań, którą prowadzi z sukcesami od dziesięcioleci to wynik jej dbałości o szczegóły, sumiennej pracy oraz zamiłowania do najwyższej jakości.

Co w Pani pracy jest niezwykłego, co Panią codziennie wprawia w dobry nastrój?

„Moja praca to mój dom” – dosłownie i w przenośni, ponieważ mieszkam tuż obok firmy, tak więc czuję się w tu jak w domu. Jest to dla mnie niezwykle komfortowe i każdy kolejny dzień wychodząc do pracy cieszę się, że nie muszę przemierzać wielu kilometrów, aby do niej dotrzeć. Grono pracowników oraz zasady, jakie wypracowaliśmy od lat powodują, że atmosfera tutaj panująca jest czysto domowa i rodzinna, dzięki czemu czas spędzony w mojej firmie jest czystą przyjemnością. Liczne spotkania z kontrahentami odbywają się w bardzo przyjacielskiej atmosferze, co umacnia naszą współpracę. Bardzo zależy mi na dobrej kondycji, abym mogła sprostać wszystkim obowiązkom, dlatego mocno dbam o swoje zdrowie oraz o zdrowie moich najbliższych. Wiem, że dobre samopoczucie to gwarancja dobrego nastroju. Dbam również bardzo o moje otoczenie: dom i ukochany ogród. Uwielbiam poranki w nim spędzone, z dobrą kawą i podziwiając rozkwitające rośliny. Ten czas to energia na cały dzień. Mam grono wieloletnich przyjaciół, z którymi spotykając się smakujemy ulubione potrawy i wina przy dobrej włoskiej muzyce.

Jest to przemiły czas opowieści o dzieciach, wnukach i marzeniach. Mam ich jeszcze wiele, głównie te podróżnicze. Jest to moja pasja i ogromna przyjemność. Już sam pomysł i wyszukiwanie kolejnego miejsca do zwiedzania, sprawia mi ogromną radość. Jeszcze wiele miejsc przede mną do odwiedzenia, na które już się cieszę. Właśnie wróciłam z cudownych, pierwszych po okresie kwarantanny, greckich wakacji. Mam teraz energię, wyśmienity nastrój i jestem gotowa na kolejny w branży sezon, który jest dla nas przełomowy pod względem rewolucji w rynku opakowaniowym.

Co w sobie uważa Pani za wyjątkowe i wspaniałe?

Trudno mówić o sobie, wychwalając swoje atuty, aczkolwiek jestem osobą już z wieloletnim bagażem doświadczeń życiowych i wiem, że nie można się wstydzić mówić o sobie, a wręcz należy chwalić się swoimi zaletami i przyjmować od innych pochwały oraz wyrazy uznania za swoje osiągnięcia. Prowadząc firmę od 38 lat, mam ich wiele. Liczne pochwały i wyróżnienia uzyskane w corocznych konkursach gospodarczych są przemiłą nagrodą, jednak za największą uważam zbudowanie swojej wysokiej pozycji na rynku w branży opakowaniowej.

Nie byłoby to możliwe bez mojego uporu i wytrwałości oraz wrodzonej intuicji, która pozwoliła mi przez te wszystkie lata podejmować trafne decyzje biznesowe. Będąc osobą konsekwentną, wytrwale dążę do ciągłego rozwoju mojej firmy, dbam o swoich pracowników oraz udzielam się charytatywnie w lokalnej społeczności. Mimo licznych obowiązków, jestem też zawsze do dyspozycji dla mojej rodziny i przyjaciół. Jestem osobą niezwykle pozytywnie nastawioną do świata i ludzi, łatwo nawiązuję nowe kontakty, lubię nowe wyzwania. Dzielę się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem.

Co w kobietach ceni Pani najbardziej i co mogłaby Pani określić przymiotnikiem „wspaniałe”?

W kobietach najbardziej cenię to, że potrafią pogodzić życie rodzinne z ogromem obowiązków, jakie niesie prowadzenie firmy. Jesteśmy osobami bardziej wrażliwymi z natury, niż mężczyźni i to dzięki temu potrafimy zrozumieć wiele sytuacji, które spotykają nas w codziennym życiu i im sprostać. Perfekcyjne zorganizowanie i godzenie spraw zawodowych z osobistymi to domena kobiet. Potrafimy także z gracją i wdziękiem załatwiać wszelkie spory i konflikty, być ciepłymi opiekunkami domowego ogniska a zarazem poważnymi i cenionymi partnerkami biznesowymi.

Jakie cechy charakteru, według Pani, powinna mieć skuteczna kobieta biznesu?

Skuteczna kobieta biznesu to przede wszystkim kobieta odważna, uparta i konsekwentna, wytrwale dążąca do osiągnięcia postawionych sobie celów. Musi być osobą niezwykle komunikatywną, ambitną ale też asertywną, aby dokonywać właściwych wyborów, podejmować trafne decyzje i prowadzić często trudne rozmowy biznesowe. Pewność siebie to też atut kobiety biznesu, natomiast chęć ciągłego doskonalenia się i szkolenia to przepustka do dalszej kariery zawodowej. Niezwykle pomocne jest wyczucie sytuacji, intuicja, zaskarbienie sympatii współpracowników oraz pozytywne relacje z kontrahentami.

Wizytówką firmy jest jej właściciel, tak więc staram się bardzo, aby postrzegano mnie jako osobę rzetelną, prawdomówną i zawsze wywiązującą się ze swoich zobowiązań, co uważam za punkt honoru. Z ogromnym zaangażowaniem podchodzę do wszystkich spraw, lubiąc mieć pod kontrolą ich realizację.

Co może nam najbardziej przeszkadzać w drodze do zawodowych sukcesów?

Rozwijając swoją ścieżkę zawodowej kariery, napotykałam na wiele przeszkód, które przez te wszystkie lata nauczyłam się starannie omijać lub rozwiązywać. Nauczyłam się przede wszystkim prosić o pomoc i szukać dobrych rozwiązań. Wielokrotne zmiany prawa, niespójne informacje i dyrektywy unijne, niezdrowa konkurencja, nierzetelni partnerzy to tylko nieliczne tematy, z którymi muszę mierzyć się do dzisiaj.

Natomiast, będąc już w branży od wielu lat to ja i moja firma dyktujemy warunki współpracy, negocjujemy kontrakty i wybieramy partnerów do rozmów. Osiągnięta pozycja pozwala mi na dokonywanie wyborów takich partnerów do współpracy, z którymi prowadzone interesy to czysta przyjemność.

Po więcej informacji o działalności naszej Bohaterki zapraszamy tutaj:

http://www.gabiplast.pl/

Zdjęcia: materiały własne Bohaterki

Materiał powstał w ramach 4. edycji Kampanii AKADEMIA MISTRZYŃ!

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *