Świąd skóry – czas go zwalczyć!

autor: • 3 lipca 2022 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Ten, kogo nie dopadł jeszcze świąd skóry nie wie, czym tak naprawdę są uciążliwe przypadłości. Co może być denerwującego w drapaniu się? Fakt, że nie możemy tego powstrzymać, a także brak komfortu – to jedynie wierzchołek góry lodowej. 

Świąd to nic innego jak nieprzyjemne uczucie, które sprawia, że chcemy się drapać właściwie bez przerwy. Może to dotyczyć zarówno całego naszego ciała, jak i jego niektórych fragmentów. Świąd bywa efektem wielu różnych dolegliwości, których nie mieliśmy okazji wcześniej rozpoznać. Kolejna zła wiadomość jest jednak taka, że drapanie w niczym nam nie pomoże. Aby zmierzyć się ze świądem trzeba odpowiednich preparatów. Zdarza się też, że konieczna jest wizyta lekarska. Zacznijmy jednak od analizy tego, co dzieje się z naszym ciałem.

Swędzenie, wysypka, sucha skóra…

Tym, co najbardziej drażni nas przy tego rodzaju przypadłościach jest niepohamowana chęć drapania się. Swędzenie skóry to pierwszy z objawów, który powinien dać nam do myślenia. Zdarza się, że tym symptomom towarzyszą również zmiany skórne – rany, wypryski, pokrzywki. Bardzo często swędzenie to też po prostu efekt suchej skóry.

Świąd – skąd to mam?

W zależności od tego, z jakiego rodzaju zmianami skórnymi mamy do czynienia, a także, na ile intensywny jest świąd skóry, możemy mówić o różnych przyczynach takiego stanu rzeczy.

Swędząca i sucha skóra może być np. bezpośrednim skutkiem opalania lub niewłaściwej pielęgnacji. W tej sytuacji wszystko jest zatem w naszych rękach, gdyż takie problemy z suchą skórą możemy rozwiązać sami. Wystarczy zaopatrzyć się w kosmetyki do skóry suchej i poświęcić jej trochę więcej czasu.

tubki_kremy

Wybierając idealny krem

Coraz częściej producenci tego rodzaju preparatów stawiają na mocznik. Funkcje i wpływ mocznika na skórę zależne są od jego stężenia w preparacie. Kremy, w których to stężenie wynosi od 2-10% działają przede wszystkim nawilżająco. Zmiękczają skórę i sprawiają, że substancje aktywne znacznie łatwiej wnikają do naszego organizmu. Leczenie suchej skóry warto zatem oprzeć przede wszystkim na nawilżeniu jej odpowiednim preparatem. Dobrym rozwiązaniem jest m.in. krem UREA 5% marki AMADERM. Odpowiednie stężenie mocznika, a także obecny w tym preparacie nawilżający skórę pantenol czy alantonina sprawią, że skóra zostanie odżywiona i przestanie nas swędzieć.

amaderm_5-kopia

W przypadkach, gdy konieczne jest mocniejsze działanie warto postawić na inne preparaty zawierające mocznik. Ten o nieco wyższym stężeniu – krem UREA 15% marki AMADERM – pozytywnie wpływa na te najbardziej suche miejsca na naszej skórze. Wykorzystywany jest m.in. do leczenia dolegliwości skóry kolan, dłoni czy łokci. Z pewnością przyda się on tym, których skóra ma tendencje do łuszczenia się lub pękania.

amaderm_15-kopia

Sucha skóra na stopach niejednokrotnie potrzebuje jednak czegoś silniejszego. Wtedy warto skorzystać z preparatu, w którym stężenie mocznika jest znacznie większe (UREA 30%). Mimo wysokiego stężenia nie warto się jednak bać podrażnień. Preparaty marki AMADERM są dostosowane do wymagań skóry wrażliwej czy alergicznej.

amaderm_30-kopia

Świąd skóry – skutek choroby

Świąd skóry może być jednak znakiem, że w naszym organizmie dzieje się coś znacznie poważniejszego. Jeśli suchość skóry, świąd, a także inne objawy utrzymują się długo, są niepokojące, to warto udać się do lekarza.

Świąd i wysypka może występować przy takich dolegliwościach jak różyczka czy ospa wietrzna. Świąd skóry to też wskazówka, że możemy mieć do czynienia z łuszczycą, łupieżem, atopowym zapaleniem skóry, świerzbem czy grzybicą. Jeśli dodamy do tego duszności, nadmierną potliwość, obrzęk, zaczerwienienie skóry czy wypryski to możemy z kolei zmagać się z reakcją alergiczną.

Często jednak świąd skóry to jedynie efekt naszej nieuwagi w codziennej pielęgnacji. A tym samym prosta droga do tego, aby poprzez drapanie się uszkodzić naskórek i dać niekorzystnym elementom szansę na to, aby wniknęły do naszego organizmu. W walce z objawami świądu skóry pomóc nam może specjalista. Z pewnością dobierze on dla nas odpowiednie preparaty. Warto jednak najpierw zastanowić się, czy właściwie dbamy o swoją skórę i zapewniamy jej wszystko to, czego potrzebuje.

Więcej na: www.amaderm.pl

logo_amadrem

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *