Miłość i pokrewieństwo – jak to się skończy?

autor: • 13 września 2019 • NajnowszeKomentarze: (0)

Zojce i Krzysztofowi niebo runęło na głowy. Bo można pokonać każdą przeszkodę, ale jak wygrać z pojawiającą się nagle biologiczną matką panny młodej? Która na dodatek oświadcza, że pan młody jest jej przyrodnim bratankiem…

Zojka robi więc to, do czego przyzwyczaiła się od dzieciństwa. Ucieka. Choć tym razem gdzieś w głębi serca wie, że wróci. Bo tak jak nie mogłaby żyć bez powietrza, nie mogłaby żyć bez ukochanego Krzysia. Krzysztof wierzy, że jej ucieczka nie jest bezpowrotna, ale postanawia, że znajdzie ją, zanim dziewczyna postanowi wrócić. Bo i on bez powietrza żyć nie może.

A w tle opowieść o tym, czy na tym świecie – bez powietrza – w ogóle żyć będą mogły wnuki. Nie tylko Zojki i Krzysztofa, ale i nasze. Moje, twoje, naszych przyjaciół. Tak skomponowana opowieść w „I tak nie przestanę cię kochać” przejmuje kontrolę nad naszymi myślami na długo, uwodzi i niepokoi.

Autorami tej niezwykle ciepłej, ale i pełnej dramatów historii są Maria Ulatowska i Jacek Skowroński. Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością. W literacką teraźniejszość weszli razem pięć lat temu. Ona – pisywała utwory obyczajowe, on – sensacyjne. Udało im się połączyć siły. „I tak nie przestanę…” to koniec ich wspólnego cyklu obyczajowego, ale nie wspólnej pracy.

Źródło: Prószyński i S-ka

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *