Masaż twarzy: Jak to dobrze zrobić?

autor: • 20 maja 2018 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Wypoczęta i zrelaksowana twarz sprawia, że łatwiej akceptujemy siebie, ładniej wyglądamy, lepiej się czujemy

Na czym polega masaż twarzy?
Piotr Szczotka, masażysta: Na odpowiednim nastawieniu i dotyku. Najważniejszy jest sposób podchodzenia do twarzy. Staram się uświadomić ludziom, jak ważny jest w masażu dotyk. Możemy wykonywać masaż relaksacyjny twarzy, który jest wstępem do innych zabiegów twarzy: kosmetycznych, z medycyny estetycznej, nawet do zabiegów chirurgii plastycznej.

Jakie efekty daje taki masaż?
– Profesjonalny masaż relaksacyjny twarzy to także masaż leczniczy, który wspomaga zabiegi medycyny estetycznej i jednocześnie relaksuje, odpręża, poprawia kondycję skóry, a tym samym urodę.

Czyli jest to głównie zabieg kosmetyczny?
– Nie tylko. Często taki masaż pełni funkcję diagnostyczną. Badamy, czy zmarszczki na twarzy są statyczne, czy dynamiczne, możemy zobaczyć różnice w napięciu skóry, widać też napięcie od strony emocjonalnej, którego często nie chcemy pokazać.

Dlaczego warto sobie zafundować taki zabieg?
– Wszystkie mięśnie naszego ciała możemy relaksować w różny sposób. Twarz jest inna. Mięśnie twarzy pracują cały czas, nie mają wytchnienia. Dziś częste są sytuacje, kiedy młode kobiety po studiach, w wieku dwudziestu kilku lat, po paru latach pracy przed komputerem mają wokół oczu siatkę drobnych zmarszczek.
Masaż twarzy służy odprężeniu mięśni twarzy. To daje doraźny efekt na kilka godzin.

Kiedy należy go stosować?
– Jednorazowy masaż jest też bardzo potrzebny, i to w różnych sytuacjach. Pomaga, kiedy chcemy na przykład wykonać perfekcyjny makijaż. Kiedy mamy rozluźnione mięśnie, możemy wówczas więcej twarzą wyrażać, ale też lepiej ją kontrolujemy. Jest to w kontaktach z innymi ludźmi bardzo istotne. Weźmy chociażby spotkania biznesowe. Najlepiej zrobić taki masaż na kilka godzin przed jakimś spotkaniem.

Czy można samemu masować twarz?
– Oczywiście. Są proste, uniwersalne chwyty, które możemy stosować na co dzień. Powolne spojrzenie w lewo i w prawo rozluźnia mięśnie szyi. Stosowanie delikatnego automasażu twarzy jest również wskazane. Dotykając swojej twarzy po pracy, starajmy się znaleźć miejsca najbardziej napięte. Są to żuchwa, środek czoła, okolica oczodołu dla ludzi pracujących przy komputerze. Jesteśmy w stanie te napięcia twarzy wyczuć i wówczas bardzo wskazany jest automasaż.

Jak go wykonać?
– Zaczynamy od kolistego masowania okolic żuchwy, przechodzimy na łuki brwiowe i okolice oczu oraz czoła, które są często napinaną częścią twarzy. Ważna jest przy tym zmiana pozycji całego ciała po wielogodzinnej pracy. Zbyt często odpoczywamy tak, jak pracujemy. Jeżeli pracujemy w pozycji siedzącej, to ważne jest, żeby rozluźnić się podczas pływania, joggingu czy spaceru, a nie pędzić na siłownię i ćwiczyć tam nadal w pozycji siedzącej. Takie zachowanie, zamiast pomagać, zwiększa jeszcze obciążenie organizmu.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *