Jak reagować gdy kręgosłup i stawy bolą

autor: • 25 sierpnia 2020 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Ból kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości współczesnych Polaków. Alarmujące dane wskazują, że problem dotyczy już, co drugiej osoby w wieku pomiędzy 25, a 60 rokiem życia

Ponad 51 proc. dorosłych uskarża się na ból odcinka szyjnego kręgosłupa, 34 proc. wskazuje na ból w dolnej części kręgosłupa, a 18 proc. na ból odcinka piersiowego. Niestety schorzenia te ściśle są związane z rozwojem współczesnej cywilizacji i intensywnym trybem życia, który prowadzimy. Dobra wiadomość jest taka, że z tymi dolegliwościami można sobie poradzić. Kiedy tradycyjne formy łagodzenia bólu nie pomagają, warto sięgnąć po nowatorskie metody wykorzystujące na przykład ekstrakt z goździka korzennego.

Skąd się bierze ból kręgosłupa?
Ból pleców to częsta dolegliwość, z którą nierzadko zmagamy się przez długie miesiące, a nawet lata. To przypadłość, która bardzo skutecznie może utrudniać codzienne wykonywanie obowiązków, a także uniemożliwiać czerpanie radości z życia. Długotrwały ból może prowadzić do groźnych powikłań, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie przyczyny bólu i zastosowanie skutecznego leczenia. Najczęstszą lokalizacją bólu jest dolna część pleców, czyli część lędźwiowa i krzyżowa kręgosłupa.
Zły stan kręgosłupa, a także dolegliwości z nim związane, często są wynikiem naszych zaniedbań i prowadzenia niewłaściwego trybu życia. Głównych przyczyn odczuwania bolesności w kręgosłupie jest kilka. Po pierwsze, zbyt mała aktywność fizyczna, wskutek której mięśnie stopniowo słabną i nie są w stanie właściwie wspierać kręgosłupa. Dochodzi wtedy do nadmiernego obciążenia kręgów i dysku, co prowadzi do różnych deformacji. Po drugie, nadmierne dźwiganie i obciążanie kręgosłupa podczas wykonywania codziennych obowiązków, zarówno tych zawodowych, jak i tych prywatnych. Trzecim powodem jest nieprawidłowa postawa ciała. Każde ułożenie ciała, wymuszające zmianę naturalnych krzywizn kręgosłupa, prowadzi do zaburzeń pracy mięśni. Skutkować to może wadami postawy, uszkodzeniami stawów łączących kręgi i dysków. Czwarty powód to stres i pośpiech, który towarzyszy nam, na co dzień. Pod wpływem produkowanej w stresie adrenaliny dochodzi do długotrwałego napięcia i przeciążenia mięśni, a to w efekcie prowadzi do przewlekłego bólu i trwałych zmian zwyrodnieniowych.

Nowości na rynku farmaceutycznym
Naturalnym jest szukanie nowych rozwiązań, których celem jest pomoc w sytuacjach bólowych. Co rusz pojawiają się na rynku nowe leki, mające wspomagać nas w walce z problemem. Skład nowoczesnych medykamentów został tak opracowany, aby efektywnie łagodzić i zapobiegać dolegliwościom wynikającym z bólów kręgosłupa, powstałych na skutek dyskopatii (szczególnie części szyjnej i lędźwiowej), neuralgiom różnego pochodzenia oraz bólom stawów w trakcie zmian zwyrodnieniowych.
Nowatorskie żele z ekstraktem z goździka korzennego skutecznie wspomagają łagodzenie bólu, nie wchodzą w interakcje z innymi lekami, można je bezpiecznie i długotrwale stosować. Nie ma żadnych specjalnych ograniczeń w ich zastosowaniu, z wyjątkiem ewentualnego uczulenia na niektóre składniki żelu. Udowodniono także, że efekt działania pojawia się bardzo szybko i jest obserwowany już po około 10 minutach od zastosowania. Oprócz odpowiedniej konsystencji żelu, która potęguje efekt masażu, o działaniu decyduje przede wszystkim odpowiedni skład, który najlepiej, aby był oparty tylko na substancjach pochodzenia naturalnego.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *