Jak reagować gdy kręgosłup i stawy bolą

autor: • 25 sierpnia 2020 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Ból kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości współczesnych Polaków. Alarmujące dane wskazują, że problem dotyczy już, co drugiej osoby w wieku pomiędzy 25, a 60 rokiem życia

Ponad 51 proc. dorosłych uskarża się na ból odcinka szyjnego kręgosłupa, 34 proc. wskazuje na ból w dolnej części kręgosłupa, a 18 proc. na ból odcinka piersiowego. Niestety schorzenia te ściśle są związane z rozwojem współczesnej cywilizacji i intensywnym trybem życia, który prowadzimy. Dobra wiadomość jest taka, że z tymi dolegliwościami można sobie poradzić. Kiedy tradycyjne formy łagodzenia bólu nie pomagają, warto sięgnąć po nowatorskie metody wykorzystujące na przykład ekstrakt z goździka korzennego.

Skąd się bierze ból kręgosłupa?
Ból pleców to częsta dolegliwość, z którą nierzadko zmagamy się przez długie miesiące, a nawet lata. To przypadłość, która bardzo skutecznie może utrudniać codzienne wykonywanie obowiązków, a także uniemożliwiać czerpanie radości z życia. Długotrwały ból może prowadzić do groźnych powikłań, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie przyczyny bólu i zastosowanie skutecznego leczenia. Najczęstszą lokalizacją bólu jest dolna część pleców, czyli część lędźwiowa i krzyżowa kręgosłupa.
Zły stan kręgosłupa, a także dolegliwości z nim związane, często są wynikiem naszych zaniedbań i prowadzenia niewłaściwego trybu życia. Głównych przyczyn odczuwania bolesności w kręgosłupie jest kilka. Po pierwsze, zbyt mała aktywność fizyczna, wskutek której mięśnie stopniowo słabną i nie są w stanie właściwie wspierać kręgosłupa. Dochodzi wtedy do nadmiernego obciążenia kręgów i dysku, co prowadzi do różnych deformacji. Po drugie, nadmierne dźwiganie i obciążanie kręgosłupa podczas wykonywania codziennych obowiązków, zarówno tych zawodowych, jak i tych prywatnych. Trzecim powodem jest nieprawidłowa postawa ciała. Każde ułożenie ciała, wymuszające zmianę naturalnych krzywizn kręgosłupa, prowadzi do zaburzeń pracy mięśni. Skutkować to może wadami postawy, uszkodzeniami stawów łączących kręgi i dysków. Czwarty powód to stres i pośpiech, który towarzyszy nam, na co dzień. Pod wpływem produkowanej w stresie adrenaliny dochodzi do długotrwałego napięcia i przeciążenia mięśni, a to w efekcie prowadzi do przewlekłego bólu i trwałych zmian zwyrodnieniowych.

Nowości na rynku farmaceutycznym
Naturalnym jest szukanie nowych rozwiązań, których celem jest pomoc w sytuacjach bólowych. Co rusz pojawiają się na rynku nowe leki, mające wspomagać nas w walce z problemem. Skład nowoczesnych medykamentów został tak opracowany, aby efektywnie łagodzić i zapobiegać dolegliwościom wynikającym z bólów kręgosłupa, powstałych na skutek dyskopatii (szczególnie części szyjnej i lędźwiowej), neuralgiom różnego pochodzenia oraz bólom stawów w trakcie zmian zwyrodnieniowych.
Nowatorskie żele z ekstraktem z goździka korzennego skutecznie wspomagają łagodzenie bólu, nie wchodzą w interakcje z innymi lekami, można je bezpiecznie i długotrwale stosować. Nie ma żadnych specjalnych ograniczeń w ich zastosowaniu, z wyjątkiem ewentualnego uczulenia na niektóre składniki żelu. Udowodniono także, że efekt działania pojawia się bardzo szybko i jest obserwowany już po około 10 minutach od zastosowania. Oprócz odpowiedniej konsystencji żelu, która potęguje efekt masażu, o działaniu decyduje przede wszystkim odpowiedni skład, który najlepiej, aby był oparty tylko na substancjach pochodzenia naturalnego.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *