Jak chronić nogi jesienią?

autor: • 24 września 2018 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Piękne nogi to obok dłoni wizytówka każdej kobiety. Choć odkrywamy je głównie wiosną i latem, to warto zadbać o nie również w okresie jesienno-zimowym. Jak zatem uniknąć niechcianych pajączków, żylaków czy nieestetycznych opuchlizn? Kluczem do zachowania pięknych i zdrowych nóg powinna być odpowiednia pielęgnacja i regularna aktywność fizyczna.

Po pierwsze: pielęgnuj

Choć jesienią bardziej zakrywamy nogi, niż je odkrywamy, to nie jesteśmy zwolnione z obowiązku ich odpowiedniej pielęgnacji. Pamiętajmy więc o regularnej depilacji, odprężających i rozgrzewających kąpielach, a także o peelingu, który wygładzi skórę i pobudzi krążenie krwi. W tym celu możemy wykorzystać gotowe produkty lub pokusić się o zrobienie domowego scrubu z kawy ziarnistej, która ma silne działanie antycellulitowe.

Pamiętajmy również o odpowiednim nawilżeniu skóry po kąpieli lub prysznicu. Zastosujmy balsam, masło lub oliwkę dla dzieci, która ochroni warstwę lipidową i utrzyma odpowiedni poziom nawilżenia.

Po drugie: uprawiaj sport

Choć pogoda za oknem zachęca do spędzania wolnego czasu pod ciepłym kocem, to warto się zmobilizować i zacząć uprawiać sport. Nawet jeśli nie mamy czasu na kluby fitness, to zawsze możemy pobiegać lub pospacerować na świeżym powietrzu. Już 30 minut spokojnego marszu lub truchtu sprawi, że krew będzie krążyć prawidłowo, a my pozbędziemy się uczucia ciężkich nóg i poprawi się nasza kondycja.

W sezonie jesiennym możemy również uprawiać takie sporty jak jazda na rowerze czy aqua aerobik, które pozwolą wzmocnić mięśnie, a także wyrzeźbią łydki i uda. Pamiętajmy jednak, by do kwestii sportu podchodzić z głową i nie przeciążać nadmiernie stawów. Chcąc zachować pełną sprawność ruchową na dłużej warto zabezpieczyć je od środka stosując preparaty z kolagenem.

Po trzecie: zadbaj o odpowiednie obuwie

Dobre buty to podstawa, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie. Choć w szpilkach kobiety czują się najpewniej, to zaleca się, by wszystkie panie ograniczyły chodzenie na wysokich obcasach. Nosząc je zmienia się sposób poruszania się, a im wyższy obcas, tym większy nacisk oddziałuje na kolano, nadwyrężając stawy.

Co ważne – zbyt ciasne lub zbyt wysokie obuwie, nie jest dobrym pomysłem, szczególnie jeśli wiemy, że mamy problem z prawidłowym krążeniem krwi. W sezonie jesienno-zimowym wybierajmy więc wygodne buty na płaskiej podeszwie, a po szpilki starajmy się sięgać jedynie wtedy, kiedy wymaga tego okazja.

Źródło: 38 PR

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *