Efektowne brwi hitem nadchodzącego sezonu

autor: • 29 września 2015 • Kobieta, NajnowszeKomentarze: (0)

Do tej pory, brwi były jedynie mało wyraźnym elementem na naszych twarzach. Teraz, w kolejny już sezon, wchodzą przebojem. Zadbane i pięknie pomalowane zdobią oczy, a nawet zmieniają rysy twarzy

Kształt i kolor mają znaczenie
Brwi przez wiele lat były bardzo niedocenioną częścią naszej twarzy. Dzisiaj wiemy, że to był błąd, ponieważ dzięki dobrze wyregulowanym i pomalowanym brwiom, możemy m. in. modelować swoją twarz. Zadbane brwi podkreślają urodę oczu, wydobywają ich kolor, dodają spojrzeniu głębi, a twarzy charakteru. Nie można zapominać, że brwi również wyrażają emocje. Jak twierdzą eksperci, dzięki odpowiedniej regulacji, możemy odjąć sobie lat, zniwelować niektóre mankamenty urody, a nawet zmienić kontur twarzy. Zarośnięte brwi zasłaniają oczy i powieki, przez co nasza twarz nabiera surowego wyrazu i mimowolnie wyglądamy starzej. Warto więc o nie zadbać, zwłaszcza, że to nie jest ani trudne, ani pracochłonne. Wystarczy zaledwie kilka minut raz w tygodniu.

Jak wyznaczyć idealny kształt brwi?
Na zabieg regulacji brwi możemy wybrać się do salonu urody, gdzie doświadczona kosmetyczka, szybko i prawie bezboleśnie, nada im piękny kształt i właściwy odcień. W profesjonalnych gabinetach mamy do wyboru regulację pęsetą lub depilację woskiem. Oba zabiegi trwają krótko i nie są kosztowne. Ale możemy też pokusić się o wykonanie regulacji samemu w domu. Nie jest to wcale skomplikowany zabieg, ale warto znać wcześniej, kilka podstawowych zasad.
Do samego zabiegu najlepiej zabrać się po kąpieli, kiedy nasza skóra jest rozpulchniona, bo wtedy nasze włoski dadzą się łatwiej usunąć. Na początku, warto ustalić odpowiedni do naszej twarzy, kształt brwi. To właśnie w tej czynności tkwi sekret udanego zabiegu. Właściwe określenie ram do regulacji, zdecyduje o nadaniu brwiom pożądanego kształtu i wpłynie na końcowy wygląd naszej twarzy. W tym celu potrzebny nam będzie patyczek, bądź kredka. Musimy wyznaczyć 3 punkty. Pierwszy z nich pozwoli określić, gdzie powinniśmy mieć początek brwi. Należy przyłożyć kredkę do twarzy wzdłuż nosa, a dokładniej w zagłębieniu przy wewnętrznym kąciku oka. W miejscu, w którym łuk brwiowy skrzyżuje się z kredką, powinniśmy wyznaczyć pierwszy punkt. Drugim punktem będzie środek naszych brwi. Aby jego wyznaczyć musimy jeszcze raz przyłożyć kredkę do nosa i przesunąć ją wzdłuż, aby przechodziła przez środek źrenicy. W miejscu, w którym kredka przetnie się z brwiami, zaznaczamy drugi punkt. Trzecim i ostatnim punktem jest zakończenie brwi. Należy przesunąć górny koniec kredki tak, aby przechodził przez zewnętrzny kącik oka i zaznaczyć miejsce, w którym kredka przecina się z łukiem brwiowym. Punkty, które w ten sposób udało się nam ustalić, to granice, po jakich powinniśmy się poruszać przy regulowaniu brwi i nadawaniu im idealnego kształtu.

Regulacja
Włoski, poza wyznaczonym przez nas wcześniej obszarem, można usunąć przy pomocy pęsety lub wosku. Przy wyjątkowo gęstych brwiach, można je jeszcze subtelnie zwęzić, usuwając nadmiar włosków od dołu lub góry naszego łuku brwiowego. Warto jednak być bardzo ostrożnym, aby nie przesadzić z wyrywaniem i nie naruszyć ogólnego kształtu brwi. W celu zlikwidowania pieczenia i podrażnienia po zabiegu, można posmarować zaczerwienioną skórę maścią z cynkiem lub pantenolem, alantanem lub po prostu przyłożyć na kilka minut zamknięte w woreczku kostki lodu.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *