Do marszu, gotowi, start!

autor: • 18 kwietnia 2016 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Spacer to aktywność fizyczna, która potrafi być niezwykle przyjemna. Szczególnie wtedy, gdy temperatura za oknem sugeruje, że wiosna zagościła się u nas na dobre, a promienie słoneczne sprawiają, że nie chcemy dłużej siedzieć w domu

Co w gruncie rzeczy może dać nam spacer? Spacer w promieniach słońca wprowadza nas w dobry nastrój oraz pozwala odetchnąć pełną piersią. Regularne spacery mogą wpłynąć na nie tylko na naszą kondycję, ale i pozwalają wysmuklić sylwetkę i uporać się ze zbędnymi kilogramami. Przyczynia się do tego z pewnością spacerowanie w miejscu, gdzie ukształtowanie terenu wymaga od nas większego zaangażowania. Nawet niewielkie wzniesienia pomóc w procesie ujędrniania ud i pośladków.

Zacznijmy jednak od wspomnianego już oddychania pełną piersią. To przebywanie na świeżym powietrzu niejednokrotnie pozwala się oderwać od rzeczywistości. Poza nawiązywaniem kontaktów z naturą można stać się posiadaczem sporych pokładów energii fizycznej i psychicznej. Nie da się ukryć, że ta aktywność na świeżym powietrzu wzmaga również pozytywne myślenie i ogranicza negatywne skutki współczesnego stylu życia, na który składaj się stres i siedzący tryb życia. Warto też podkreślić, że szybki marsz świetnie wpływa na nasz nastrój. Pozwala działać endorfinom i zwyczajnie napełnia nas szczęściem.

Słońce ma także jedną ważną zaletę. Dzięki niemu nasz organizm może liczyć na znacznie większą ilość witaminy D, która zwana jest także witaminą słońca. Od lat znany jest jej pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i wzmacnianie kości. Poza tym świeże powietrze to również więcej tlenu dla naszego ciała, a także znacznie lepsza wydolność oddechowa. Dodatkowo ma ono pozytywny wpływ na mięśnie oraz krążenie.

Spacerowanie sprawia, że czujemy się wolni, to zaś dobrze wpływa na stan naszego umysłu. Chodząc na świeżym powietrzu, korzystamy z uroków natury i krajobrazów, które nas otaczają. Marsz pozytywnie działa na zdrowie psychiczne, niezależnie od wieku: zachwycając się otaczającą Cię przyrodą, pobudzasz aktywność umysłu.

Źródło: Kuźnia PR

 

 

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *