Czas na finisz sezonu Runmageddon!

autor: • 17 listopada 2017 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

W najbliższy weekend, 18-19 listopada w Pabianicach, odbędzie się finałowa impreza tegorocznego cyklu Runmageddonu, najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w Europie. Tylko w tym roku w imprezach odbywających się pod tym szyldem wzięło udział ponad 55 tysięcy uczestników

W sobotę i niedzielę będzie jedna z ostatnich okazji, aby w tym roku podjąć ekstremalne wyzwanie Runmageddonu. W pierwszym dniu do wyboru będą formuły Intro (3 km i 20+ przeszkód) oraz Rekrut (6 km i 30+ przeszkód). Ostatnim akordem sezonu 2017 będzie niedzielny Finał Ligi, w ramach którego odbędą się II Mistrzostwa Polski w Biegach Przeszkodowych. Organizatorzy spodziewają się, że do Pabianic przyjedzie ponad 3,5 tysiąca uczestników oraz kilka tysięcy kibiców. Na nich czekać będzie specjalna Strefa Kibica z licznymi atrakcjami. Nie zabraknie m.in. świetnego jedzenia z Food Trucków, strefy Challenge, sklepu Pitbull z oficjalną odzieżą Runmageddonu i wielu innych atrakcji.

Runmageddon to największy w Polsce i najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie. W ciągu ponad trzech lat imprezy organizowane pod tym szyldem ukończyło już ponad 100 tysięcy uczestników. Do Pabianic cykl zawita po raz pierwszy.

W sobotę na 6 kilometrowej trasie uczestnicy zmagać się będą z co najmniej 30 przeszkodami przygotowanymi zarówno przez inżynierów Runmageddonu jak i naturalnymi. W Pabianicach Runmageddończycy będą musieli stawić czoła takim przeszkodom jak: Indiana XXL, Ściana Łańcuchów, Komandos, Pole Dance czy Multi Rig. Żaden z uczestników nie może liczyć na taryfę ulgową. Liczne przeszkody sprawdzą siłę, charakter oraz wolę walki startujących wyciskając jednocześnie z nich ostatnie krople potu. Dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z biegami przeszkodowymi czeka formuła „dla każdego” czyli Intro. Na dystansie 3 kilometrów znajdzie się przynajmniej 20 przeszkód. To idealna okazja, aby zdobyć pierwsze doświadczenia w Runmageddonie.

runmageddon 2

W ramach formuły Rekrut odbędą się pierwsze Mistrzostwa Polski Samorządowców, w których wystartują aktualni prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, pracownicy urzędów marszałkowskich, miast, gmin i starostw powiatowych. Na trasie bawić będą się również radni gmin, miast i powiatów oraz sejmików wojewódzkich, a także członkowie zarządów powiatów i województw aktualnej kadencji.

Niedzielne zmagania, czyli Finał Ligi Runmageddonu, to z kolei specjalna formuła na dystansie 10 km z co najmniej 50 przeszkodami. Może się w niej sprawdzić każdy, kto zdobył w sezonie minimum 2 punkty startując w Runmageddonach w 2017 roku. Impreza będzie miała szczególną rangę i oprawę, ponieważ zwycięzca serii Elite zostanie jednocześnie Mistrzem Polski w Biegach Przeszkodowych. Mistrz Polski, poza tytułem, uzyska prawo startu w Mistrzostwach Europy (OCR European Championships). Mistrzostwa odbędą się po raz drugi w historii.

Ponadto, każdemu z Runmageddończyków, który wystartował do tej pory w trzech różnych stronach Polski, pokonanie trasy w Pabianicach będzie równoznaczne z zaliczeniem brakującej części geograficznej i zdobyciem Korony Runmageddonu. Pabianice bowiem jako miasto położone w centrum w Polski odgrywa rolę swoistego geograficznego Jokera.

runmageddon 1

– W najbliższy weekend w Pabianicach kończymy niezwykle udany dla Runmageddonu sezon. Ponad 55 tysięcy uczestników w tegorocznym cyklu pokazuje, że coraz więcej ludzi potrzebuje tej dawki adrenaliny i energii, jaką Runmageddon funduje każdemu, kto podejmie wyzwanie i dotrze do jego mety. Finałowa impreza będzie okazją do świętowania rekordów i wyłonienia najlepszych w Polsce samorządowców oraz zawodników. W Pabianicach znaleźliśmy doskonałe warunki do organizacji każdej z formuł. Cała ekipa Runmageddonu bardzo mocno pracuje, aby uczestnicy przeżyli na trasach niezapomniane chwile. Zapraszamy także kibiców oraz tych, którzy słyszeli o naszej imprezie, ale najpierw chcieliby zobaczyć, jak wygląda ona z bliska. Runmageddon jest niezwykle widowiskowy i z pewnością nie będą się nudzić – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Runmageddon to nie tylko impreza dla twardzieli. W pierwszy dzień eventu na trasy ruszą również najmłodsi w ramach specjalnej formuły Runmageddon KIDS. Chętni mogą się zapisać poprzez stronę internetową www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS. Na dzieci czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód – ubaw i błoto po pachy, a szeroki uśmiech gwarantowany.

Źródło: Dulnik.com.pl / zdjęcia: Runmageddon.pl

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *