Bohaterka naszej kampanii społecznej #ToTylkoPłeć (www.totylkoplec.pl), Mec. Wiesława Kulig-Wyporska, właścicielka i twórczyni butikowej kancelarii prawnej była jedną z Prelegentek na kolejnej już edycji spotkań dla kobiet przedsiębiorczych „K2 – spotkania na szczycie”, pt. „Spotkanie na szczycie pewności siebie”. Spotkanie odbyło się we wtorek, 23.05.2023 r. o godz. 18:00 w warszawskim Domu Mody KLIF przy ul. Okopowej.
Pozostałymi Prelegentkami były Beatą Charkiewicz – instruktorką kobiecości znaną na Instagramie jako @psycholog_na_szpilkach i założycielka Akademii Szpilek, Agnieszka Mrozińska – aktorka, piosenkarka, producentka filmowa i tancerka.
Gościnie wydarzenia poruszyły następujące tematy:
Czym jest pewność siebie i czy można się jej nauczyć?
Jak radzić sobie ze stresem i tremą?
Jak kolory, które nosimy wpływają na nasze samopoczucie i to, jak odbierają nas inni?
Szpilki jako atrybut kobiecości – prawda czy fałsz?
Jak poruszać się, siedzieć i pozować do zdjęć z gracją?
W trakcie spotkania można było wyciągnąć następujące konkluzje:
=> Pewność siebie to stan (lub według innych definicji postawa, cecha), w którym czujemy się dobrze sami ze sobą, jesteśmy pewni poczucia własnej wartości i własnych kompetencji, akceptujemy siebie i wierzymy w swoje możliwości.
=> Pewność siebie to stosunek do swoich umiejętności i zdolności . Oznacza to, że akceptujesz siebie i ufasz sobie oraz masz poczucie kontroli nad swoim życiem. Dobrze znasz swoje mocne i słabe strony i masz pozytywne nastawienie do siebie. Stawiasz realistyczne oczekiwania i cele, komunikujesz się asertywnie i radzisz sobie z krytyką.
=> Pewność siebie rodzi się z poczucia własnej wartości: pamiętania kim jesteś, co cenisz i ciężkiej pracy, którą włożyłaś. Badania pokazują, że przypominanie sobie o momentach, kiedy postępowałaś zgodnie ze swoimi wartościami, może zmniejszyć lęk przed wykonaniem ważnego zadania.
Prelegentkom i Gościniom wręczyliśmy upominki kosmetyczne od marki FARMONA.
=> Ludzie pewni siebie zawsze patrzą przed siebie – nigdy na stół, ziemię czy stopy. Powinnaś zawsze udawać, że Twoja głowa jest uwiązana na sznurku, który ciągnie ją w górę. Gdy siedzisz na krześle, usiądź wygodnie i oprzyj się o tył krzesła – nie siedź nerwowo pochylony do przodu.
=> Zidentyfikowaliśmy siedem rodzajów pewności siebie: szacunek, wizjonerstwo, osiągnięcia, otwartość, autentyczność, spójność i prostota .
=> Osoby z problemami z pewnością siebie zawsze wątpią w swoje możliwości i nie dzielą się z innymi swoimi pomysłami. Żyją we własnym cieniu i boją się ujawnić swoje opinie. Brak ogólnej pewności siebie powoduje niepewność i ostatecznie może bezpośrednio wpłynąć na poczucie własnej wartości.
Fot. Michał Wójcik/ GM Lifestyle