Zejdź z nami na dobrą drogę: fototapety, uliczki i kierunkowskaz dobrego stylu

autor: • 7 listopada 2017 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Mieszkańców miast można by – z grubsza, ma się rozumieć – podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej należą miłośnicy nowoczesności. Są wśród nich osoby, które z wielką przyjemnością i przekonaniem przyklasną każdemu projektowi modernizacyjnemu, także w sytuacji, gdy ceną za jego wdrożenie będzie zmiana jakiejś starej, może nawet zabytkowej części miasta. Drugą grupę można by nazwać tradycjonalistami: cenią miasto w kształcie takim, w jakim jest obecnie, a nawet takim, w jakim było niegdyś.

Jesteśmy przekonani, że dla obu tych – skrajnie różnych, choć przecież połączonych entuzjazmem dla żywej miejskiej tkanki – grup fototapety ulice będą niezłą gratką. W końcu czy można sobie wyobrazić coś bardziej miejskiego (można by wręcz powiedzieć: miastowego!) niż właśnie taki wzór? Mieszczuchy będą zachwycone, ale nie tylko one – jesteśmy skłonni założyć się, że coś w sam raz dla siebie znaleźliby wśród tego rodzaju ozdób także inni, i to z wielu różnych powodów. Niektóre z nich przedstawiła nam zaprzyjaźniona dekoratorka wnętrz współpracująca z firmą Myloview. Czy wspólnymi siłami uda nam się zainspirować Was do aranżacyjnych eksperymentów? Mamy nadzieję, że tak!

Fototapety, malownicze uliczki i aranżacje, czyli wszystkie drogi prowadzą do… wszystkich miast!

36661349

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/architektura/uliczki/

Piękne, tajemnicze, urocze, ruchliwe i malownicze uliczki z różnych zakątków świata są jednymi z najwdzięczniejszych widoków, jakie można wykorzystać podczas dekorowania wnętrz. Wynika to między innymi z ich ogromnej wszechstronności i różnorodności: nadadzą się do udekorowania każdego domowego czy firmowego pomieszczenia. Kilka przykładów podaje nasza doradczyni.

Fototapety uliczki wspaniale sprawdzą się w sypialni, którą możemy ozdobić fototapetą ze zdjęciem paryskiego bulwaru, rozsłonecznionej sieneńskiej strady albo innym romantycznym widokiem – sugeruje nasza specjalistka z Myloview. – Pięknie wyglądać będą także w przedpokoju, który chcemy nieco rozjaśnić jakimś pogodnym, słonecznym widokiem. Do łazienki, nawet niewielkiej, doskonale nada się jakiś egzotyczny pejzaż, nasuwający myśl o wakacjach: może ulica któregoś z miast w ciepłych krajach, które często są celem wakacyjnych podróży? Nie trzeba przecież zawsze dekorować łazienki wzorami nawiązującymi do tematyki marynistycznej. Jest tyle innych możliwości!

Coś w tym jest: trudno wyobrazić sobie miejsce, do którego nie pasowałby starannie dobrany pejzaż tego rodzaju. Do salonu możemy wybrać widok na ulicę jakiegoś miasta, które od dawna bardzo chcemy odwiedzić – albo, w innej sytuacji, takiego, w którym już byliśmy, i które podbiło nasze serce. Z kolei kuchnię warto ozdobić fototapetą z widokiem z kraju, którego potrawy najbardziej lubimy… przygotowywać albo zjadać!

53790465

https://myloview.pl/fototapeta-waska-ulica-sredniowiecznych-tuf-miasta-sorano-z-luku-zielone-nr-4CD282F

Małe-duże uliczki, małe-duże wnętrza

Można długo opowiadać o tym, jak pięknie wyglądają fototapety ulice, ale szkoda byłoby nie wspomnieć także o innych cennych właściwościach tego rodzaju ozdób. Spośród nich na pierwszym miejscu wymienić trzeba możliwość wizualnego powiększenia wnętrza.

Jeżeli wybierzesz fototapetę z odpowiednim zdjęciem, uzyskasz efekt optycznego powiększenia pomieszczenia – objaśnia projektantka wnętrz z Myloview. – Taki rezultat najłatwiej osiągnąć z fototapetami, które przedstawiają uliczkę ujętą w perspektywie liniowej. Efekt głębi na fototapecie przekłada się na wrażenie, że dekorowany pokój jest większy niż w rzeczywistości. Jest to szczególnie istotne wówczas, gdy dekorujemy naprawdę niewielkie, może wręcz ciasne pomieszczenie – dzięki fototapecie nie tylko nadamy mu niepowtarzalnego charakteru, lecz także uzyskamy złudzenie „powiększenia”.

Jeżeli wielkość wnętrza nie jest problemem, wybierzmy fototapetę z uliczką, kierując się wyłącznie własnym upodobaniem, niczym więcej. Upodobaniem do czego? Do miasta na niej uwiecznionego, do jakiegoś szczególnie pięknego kawałka architektury, do dominującej na fototapecie kolorystyki… Fototapety z malowniczymi, starymi (i nie tylko starymi!) ulicami są bowiem doskonałą bazą dla wystroju tematycznego. Jakie może być lepsze uzupełnienie aranżacji wnętrza w modnym obecnie stylu toskańskim niż fototapeta z widokiem na ulicę toskańskiego miasteczka? To samo można powiedzieć o innych tematycznych aranżacjach: kubańskiej, francuskiej (a może paryskiej?), hiszpańskiej…

Uliczne fototapety, ulice fototapet: dokąd prowadzi Twoja aranżacyjna droga?

Choć już od dawna nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, to drogi nigdy nie przestały nas fascynować: także dekoracyjnie. Ulice to bardzo popularny temat, i trudno się dziwić – to wspaniały sposób na urozmaicenie aranżacji i nadanie głębi wnętrzu! Czy wykorzystalibyście go w swoim domu? A może w firmie? Napiszcie nam o tym w komentarzach – czekamy!

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *