TO TYLKO PŁEĆ: Patrycja G. Bartosz–Burdiak

autor: • 21 czerwca 2021 • Kobieta, NajnowszeKomentarze: (0)

Patrycja G. Bartosz–Burdiak to kolejna Bohaterka, która przyjęła zaproszenie do kampanii społecznej „To tylko płeć!” z ramienia projektu „Sukces jest kobietą”. Dziś opowie o tym, jak z małej, jednoosobowej kancelarii radców prawnych stworzyła prowadzoną z sukcesami spółkę i doradza prawnie setkom podmiotów oraz jak szturmem podbiła wymagający rynek konopi w kraju i na świecie.

Patrycja G. Bartosz–Burdiak o sobie: Radca prawny, prezes zarządu spółki konsultingowej, wykładowca, a po prostu mama, czyli jak da się osiągnąć równowagę życiową, określaną obecnie popularnie mianem „life balance” we współczesnym zwariowanym świecie.

Jak sięgam pamięcią, zawsze byłam bardzo aktywna życiowo. Studiowałam prawo na studiach dziennych i równocześnie stałam się redaktorem naczelnym czasopisma studenckiego, które reaktywowałam do życia po latach jego dezaktywacji. Działałam aktywnie w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa. Udzielałam się w klinice prawa, pisałam publikacje, uczestniczyłam w różnych praktykach zawodowych.

W 2009 r. z wyróżnieniem ukończyłam studia magisterskie na kierunku prawo w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji, zaś w 2010 r. Szkołę Prawa Brytyjskiego i Europejskiego Uniwersytetu Cambridge, Centre for European Legal Studies. W 2010 r. rozpoczęłam swoją przygodę zawodową na aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Wówczas każdy dzień był dla mnie czasem ciągłego rozwoju i samodyscypliny, gdyż tylko tak można było określić mój zapał do pracy, który nie gasł. Pracowałam na pełen etat w jednej z kancelarii radcowskich w Warszawie. W kancelarii zajmowałam się wszystkim – spotkaniami z klientami, pisaniem pism, walką w sądach, organizowaniem zadań dla zespołu, pilnowaniem czy nie zabraknie np. kawy. Niekiedy zastępowałam swoją szefową przy prowadzeniu wykładów dla studentów prawa. Moją wiedzą wspierałam również merytorycznie sprawy sądowe dla jednej z największych warszawskich kancelarii komorniczych. Pracę tę lubiłam i spełniałam się w niej. Moja aplikacja radcowska to również była nauka pod okiem cudownej Pani Mecenas – mojej patronki, która wtajemniczyła mnie w świat pracy prawnika.

Kolejnym etapem mojego rozwoju zawodowego było przystąpienie do egzaminu radcowskiego. Cztery dni pod rząd wielogodzinnej pracy umysłowej, analiz, rozwiązywania kazusów, stresu i umiejętności płynnego przechodzenia z jednej dziedziny prawa na drugą dziedzinę. Po jego zdaniu spełniłam swoje marzenie, które we mnie rosło od czasów studenckich. Uzyskałam tytuł radcy prawnego i założyłam własną kancelarię radcowską.

Kancelaria znalazła swoją niszę na rynku i jej usługi zaczęły cieszyć się rosnącym zainteresowaniem. Po roku zatrudniłam pierwszego pracownika. Później jednak rozwój kancelarii stał się sinusoidą. Sinusoidą podyktowaną rozwojem mojego życia prywatnego. W czasie mojego pierwszego, jak i drugiego oczekiwania na nowego członka rodziny, pracowałam, aż do ostatnich chwil. Myślałam, że póki ja i mój skarb jesteśmy razem, w jednym miejscu, to zrobię jak najwięcej. Okres ten był czasem fascynującym, ale i trudnym, wymagającym skupienia, dobrego zaaranżowania zadań.

I wówczas, aby nie nudzić się za bardzo, rozpoczęłam swój dalszy rozwój zawodowy na nieznanych mi w tamtym okresie obszarach. Od marca 2019 r. wraz z moim wspólnikiem Dariuszem Janem Nowakiem zaczęłam prowadzić przedsiębiorstwo konsultingowe, którego specjalizacją jest obsługa inwestorów rynku konopnego w Polsce i Unii Europejskiej. Spółka stanowi wsparcie dla inwestorów, którzy zamierzają rozpocząć działalność na rynku konopnym, jak i dla tych osób i podmiotów, które na tym rynku już funkcjonują i potrzebują dalszego rozwoju.

Pierwszy rok istnienia spółki to tysiące pokonanych kilometrów (samochodem, samolotem, pociągiem), godziny rozmów z ludźmi z całego świata, litry wypitej kawy. W tym czasie nawiązaliśmy szereg stałych współprac z przedsiębiorcami z rynku konopnego. Wśród naszych obecnych klientów są podmioty m.in. polskie, szwajcarskie, amerykańskie, izraelskie, bułgarskie. Prezentowaliśmy swoją wiedzę na konferencjach w Polsce i Europie, jak i w merytorycznych publikacjach (Temidium OIRP Warszawa, Polityka, Wprost, Health Europe, Wiadomości Handlowe). Był to czas budowania relacji biznesowych.

Drugi rok naszej działalności skupił się na zbudowaniu siedmiu konsorcjów, których celem jest opracowanie i wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów konopnych lub rozwiązań technologicznych wspierających rynek konopny. Konsorcja te wystąpiły z wnioskiem o wsparcie finansowe działalności z budżetu rozdzielanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 Działanie „Współpraca” M16 (łączna wartość kosztów kwalifikowanych netto to 28 mln 572 509 zł) – czekają one obecnie na rozstrzygnięcie. Rok 2020 to również wsparcie merytoryczne i prawne budowy zakładu przetwórstwa oleju konopnego ze standardem GMP dla międzynarodowego holdingu, legalne wprowadzenie na polski rynek pierwszego produktu spożywczego z prawdziwą zawartością naturalnego CBD, wsparcie konsultingowe dla wielu producentów suplementów diety, produktów spożywczych.

Rok 2021 to czas dalszej budowy siły naszej Spółki. Opracowujemy recepturę własnego produktu z segmentu rynku konopnego oraz kampanię marketingową wspierającą nasz pomysł. Jako Prezes Zarządu zostałam przy tym nominowana i zaproszona do współtworzenia książki „50 Inspirujących Osobistości Biznesu”, ze sprzedaży której cały dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji „AKOGO?”, a której uroczysta premiera została zaplanowana podczas Gali Charytatywnej 18 czerwca 2021 r.

Budując od lat doświadczenie w zarządzaniu, obsłudze prawnej i biznesowej, a jednocześnie dbając o rodzinę muszę przyznać, że bywa ciężko, przychodzi zmęczenie, zniechęcenie, to mimo wszystko widzę, że nie ma rzeczy niemożliwych. Gdy słyszę hasło „siła jest kobietą”, to wiem, że je stworzyły kobiety, które mają swoje marzenia i do nich dążą. W życiu warto walczyć do końca. I prawdą jest to, że możliwe jest połączenie radości macierzyńskiej z pracą zawodową. Wymaga to samodyscypliny i wytrwałości. Nagrodą jest uśmiech dziecka, gdy kończąc pracę, można je do siebie przytulić.

Patrycja G. Bartosz–Burdiak

Radca Prawny – Prawnik Zarządzający Bartosz-Burdiak Kancelarii Radców Prawnych

Prezes Zarządu Orbis Cannabis Sp. z o.o.

Ekspert Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych

Po więcej informacji o działalności naszej Bohaterki zapraszamy tutaj:

www.orbiscannabis.pl

www.kancelariaburdiak.pl

Autorką zdjęć jest: Lidia Skuza

Materiał powstał w ramach kampanii społecznej #ToTylkoPłeć!

 

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *