Stopy na wakacjach

autor: • 28 lipca 2016 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Pamiętamy o tym, aby zabrać najpotrzebniejsze ubrania, paszport, telefon, ale zupełnie zapominamy, że na wakacjach nie tylko my, ale i nasze ciało powinno się czuć komfortowo. Na urlopie nie zawsze dobrze czują się jednak stopy. Jak zapewnić im zatem wszystkie wygody?

Spacery brzegiem morza, górskie wycieczki, a do tego buty, które uciskają nasze stopy. Wygodne obuwie to podstawa każdego wyjazdu. Jeżeli planujemy długie spacery i intensywne zwiedzanie, buty nie mogą nas obcierać ani upijać. Dobrze, gdyby były już przez nas rozchodzone – nowe klapki z pewnością będą świetnie wyglądać, ale mogą też być przyczyną dyskomfortu, a nawet doprowadzić do powstania ran.

Buty powinny być dostosowane do naszego urlopu. Tam gdzie to tylko możliwe ubierajmy otwarte buty, a więc klapki lub sandały. Dzięki nim nasze stopy będą miały szansę na to, aby odetchnąć. Nie w każdej sytuacji i przy każdej okazji możemy sobie jednak na to pozwolić. W przypadku zakrytych butów pamiętajmy o dezodorantach do stóp i obuwia, które usuną nieprzyjemny zapach.

Grzybicą można się zarazić właściwie wszędzie, nie musi to być brodzik w obskurnym hotelu. Czasami można się na nią narazić nawet w tym pięciogwiazdkowym. Warto zatem zapobiegać takim przypadłościom. W jaki sposób? Dobrze jest mieć pod ręką kosmetyki, które zawierają składniki przeciwgrzybicze. Kiedy na profilaktykę jest juz za późno, a my na swoich stopach zauważymy pewne zmiany, czy to na płytce czy też naskórku, należy od razu zgłosić się do lekarza.

Na wakacjach dobrze jest mieć ze sobą gumowe klapki. Założenie ich pod prysznic pozwoli uniknąć dotykania brodzika gołymi stopami. W ten sposób również minimalizujemy ryzyko zakażenia. Co jeszcze warto zabrać ze sobą na urlop? Jeśli potrwa on tylko kilka dni, nie przesadzajmy z ilością kosmetyków i akcesoriów. Wystarczy dobry krem, dobrany odpowiednio do potrzeb naszej skóry. Do podstawowej pielęgnacji idealny będzie preparat, który nawilży i wygładzi naskórek. Jeżeli planujemy dłuższy, np. kilkutygodniowy wyjazd, warto zabrać ze sobą także tarkę do usuwania zrogowaciałego naskórka oraz preparat, dzięki któremu przygotujemy dla naszych stóp relaksującą kąpiel.

Źródło: 38PR & Content Communication

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *