Śniadanie w pudełku

autor: • 14 grudnia 2016 • Kuchnia, NajnowszeKomentarze: (0)

Lunch boxy bardzo pamiętają lata 30. XX w., kiedy to nosił je w swoim plecaku niemal każdy młody Amerykanin. Teraz przeżywają one jednak swoją drugą młodość i coraz częściej można je zauważyć przede wszystkim u osób dorosłych

Śniadania typu „on the go” zyskały ogromną popularność. Na posiłek jedzony w drodze do pracy czy szkoły decydują się kolejne osoby. Nic dziwnego, że coraz więcej mówi się również o konkretnych daniach, które są do nich pakowane. Wszystko zależy jednak od tego, co lubimy jeść w ramach pierwszego posiłku.

Osoby, które lubią rozpocząć swój dzień od soczystej porcji owoców, powinny pomyśleć o pojemniku z wkładem chłodzącym. Lunch box umożliwi przechowanie posiłku w świeżości bez względu na czas oraz miejsce, w którym się znajdujemy – metro, tramwaj czy autobus.  W takich rodzaju lunch boxa bez problemu możemy przygotować musli, które smakuje najlepiej, gdy znajduje się w odpowiedniej temperaturze. Można je skomponować z ulubionymi dodatkami – owocami i płatkami śniadaniowymi.

Jak je przygotować? Wystarczą jedynie pokruszone płatki kukurydziane, jogurt grecki, a także np. mieszanka orzechów włoskich lub pistacji, którymi będziemy mogli posypać całe danie. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku również owoce. Możemy zatem dodać morele lub rodzynki. Częstym dylematem osób dbających o sylwetkę jest przechowanie różnego rodzaju koktajli owocowych podczas drogi do pracy, szkoły czy wyczerpującego treningu. Takie śniadanie najlepiej sprawdza się w zakręcanej wersji lunch boxa. Jego szczelne zamknięcie oraz estetyczny wygląd sprawią, że każde delektowanie się swoją wybraną wersją koktajlu o poranku stanie się jeszcze bardziej przyjemne.

Zamiast musli można również przygotować smoothie. Przykład? Dwa dojrzale banany obieramy i miksujemy na gładką masę. Uzyskany mus przekładamy do dno lunch boxa. Blenderem miksujemy obrane kiwi i dodajemy do nich 4-5 łyżeczek jogurtu naturalnego. Masę z kiwi układamy delikatnie na bananowej warstwie. Miksujemy maliny i dodajemy do nich resztę jogurtu naturalnego i wlewamy na mus z kiwi. Wierzch dekorujemy płatkami kukurydzianymi.

Dzięki wielu przepisom oraz różnym modelom lunch boxów można każdego dnia jeść pyszne i pożywne posiłki, a także przechowywać je w wybrany przez siebie sposób.

Źródło: Synertme

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *