Śniadania dzieci

autor: • 22 sierpnia 2016 • Kuchnia, NajnowszeKomentarze: (0)

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim codzienne wstawanie, pakowanie i odrabianie lekcji. Ważne jest jednak to, jak dzieci będą przygotowywane do każdego kolejnego dnia zajęć. Podstawę stanowi w tym wypadku śniadanie

Powroty do szkoły wcale nie należą do przyjemnych. Cała rodzina po raz kolejny musi się zaangażować w codzienny cykl przygotowań do szkoły. Wiele w kwestii przygotowania zależy tutaj od rodziców. Po pierwsze – pamiętajmy, że nasze pociechy powinny przespać odpowiednią liczbę godzin, dlatego warto już na kilka dni wcześniej, wprowadzić określone godziny snu. Po drugie – odpowiedni rytm dnia, który da nie tylko nam, ale i dzieciom poczucie panowania nad czasem i pewność, że mimo atrakcji dnia poprzedniego, przytulą głowę do poduszki zgodnie z planem. Po trzecie – garderoba, która wielokrotnie jest powodem niepotrzebnego porannego zamieszania. Wszystkie jej elementy przygotujmy dnia poprzedniego, wspólnie z dzieckiem.

Rytm dnia to jednak niewiele, gdy nie zadba się o odpowiednią porcję energii na każdy dzień, a więc pierwszy posiłek. Dzieci, które jedzą śniadanie przed szkołą, mają więcej siły i chęci do działania. Jednak, aby nasz najmłodszy domownik z przyjemnością zjadł śniadanie, należy zadbać o jego smak i oprawę. Zależy nam na tym, aby dziecko miało sporo energii do działania, aby mu w tym jednak pomóc potrzebne są odpowiednie produkty. Dostarczenie organizmowi potrzebnej energii i składników odżywczych wpływa m.in. na lepszą koncentrację, zdolność zapamiętywania i uczenia się. To wszystko rzutuje natomiast na dobre wyniki w szkole.

Często zdarza się, że dzieci są niezadowolone ze swoich śniadań, które przygotowywane w pośpiechu nie mają odpowiedniego wyglądu. Aby dziecko chętniej spożywało śniadania warto je jednak uatrakcyjnić wizualnie. Czasami wystarczy jedynie delikatnie udekorować talerz, aby dziecko zdecydowanie inaczej spojrzało na swój posiłek i zjadło go ze smakiem. Posiłek powinien być zatem zarówno smaczny i skomponowany z odpowiednich składników, a także przyjazny czy zachęcający wzrokowo. Dzieci oceniają po wyglądzie to czy coś im zasmakuje, czy nie.

Źródło: Synertime

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *