Rozrywka dla wytrwałych

autor: • 10 lutego 2016 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Sposobów na to, by się w końcu nieco poruszać jest wiele. Jedni systematycznie mierzą się krótkimi seriami ćwiczeń inni z dnia na dzień łapią formę, żeby zmierzyć się z triathlonem

Organizatorzy tego typu triathlonów z pewnością nie mogą narzekać na brak uczestników. Listy startowe zapełniają się z prędkością światła. Wszystko po to, by sprawdzić swoje możliwości, ale i spędzić czas z tymi, którzy mają podobne zainteresowania. Nie da się oczywiście zapomnieć o rywalizacji. Bez niej triathlon nie miałby przecież sensu.

Czy to nie za wczas, aby mówić o tego typu zawodach? Mamy przecież dopiero początek roku! To idealny czas, by rozpocząć treningi. Nie da się przygotować do triathlonu z dnia na dzień. Początek lutego to dla części triathlonistów dobiegający końca okres podstawowy treningu. Nie powinno nas jednak zniechęcać zimno i niesprzyjająca pogoda. Luty jest dobrym czasem na podjęcie treningów do nowego sezonu startowego.

Przygotowywać się do takiego treningu można na różne sposoby. Internet obfituje w różnorakie plany treningowe. Należy je jednak odpowiednio dostosować do siebie, swojej kondycji, wybranego dystansu oraz do założonych celów (w jakim czasie chcemy dany dystans ukończyć). Potem wszystko jest kwestią wytrwałości.

Dobrze jest także znaleźć zawody, w których będziemy mogli uczestniczyć. To pozwoli nam rozłożyć treningi w czasie. 28-29 maja 2016 roku odbywał się będzie na przykład JBL Triathlon Sieraków. Jak to zwykle bywa, uczestnicy mogą sobie wybrać dystans, który będzie dla nich odpowiedni. Przy okazji wspomnianego triathlonu należy zdecydować się także na dystans krótki, a więc tzw. „ćwiartkę”, która ma 56,5 km lub dystans długi czyli „połówkę”. Tam odległość wynosi 113 km. Na pierwszy z nich składa się 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10.55 km biegu. „Połówka” to z kolei 1900 m pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,095 km biegu. Oczywiście na poszczególnych etapach obowiązują także limity czasowe.

Pozostaje zatem znaleźć triathlon idealny dla siebie i rozpocząć przygotowania. Czas start!

Źródło: JBL

 

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *