Prezent na baby – shower

autor: • 4 września 2015 • Kobieta, NajnowszeKomentarze: (0)

Wybór prezentu dla przyszłej mamy to nie jest prosta sprawa. Taki prezent powinien być nie tylko miłą niespodzianką, ale przede wszystkim musi być rzeczą funkcjonalną i użyteczną

Wybierając prezent dla przyszłej mamy z okazji baby – shower warto wiedzieć, co tak naprawdę przyda się w opiece nad maluszkiem. W tej nowej sytuacji niezbędnych rzeczy jest sporo, warto więc z prezentem celować w tzw. pewniaki. W morzu podarunkowych możliwości jest ich kilka. Ważne jest też, aby zdecydować, czy upominek ma być prezentem dla samej mamy, czy może podarunkiem dla dziecka.

Praktyczny prezent dla dwojga
Najpopularniejszymi upominkami, które goście przynoszą mamie są tak naprawdę rzeczy dla mającego się narodzić dziecka. Pieluszki, ubranka, zabawki i inne akcesoria niezbędne młodej mamie, to rzeczy, które zawsze się przydadzą. Na pewno dobrym prezentem będzie też kocyk, śpiworek lub rożek dla maluszka. Warto zwrócić uwagę, aby materiały użyte do produkcji tego typu podarunków były najwyższej klasy, miękkie w dotyku, a przede wszystkim bezpieczne dla wrażliwej i delikatnej skóry dziecka. Można też zainwestować w droższy prezent, który z pewnością będzie doceniony przez rodziców i ich obecnie nadszarpnięty budżet. Warto pomyśleć o składkowym prezencie z przyjaciółmi, którym wtedy może być wózek, nosidełko, fotelik samochodowy, krzesełko dziecięce lub elektroniczna niania. Zakup tak drogiego prezentu, warto jednak skonsultować z przyszłymi rodzicami. Alternatywą jest także upominek do pokoju dziecięcego, możliwości jest tutaj bardzo wiele. Począwszy od pluszaków i pozytywek, po lampki nocne lub obrazki na ścianę.
Aby nie dopuścić do powielania się prezentów, przyszła mama może sporządzić listę z rzeczami, które są jej potrzebne dla dziecka. Dzięki temu, w ciągu jednego wieczoru, można skompletować całą wyprawkę dla malucha.

Prezent osobisty
Podarunkiem zawsze bardzo udanym, jest ten wykonany własnoręcznie. Taki prezent jest niepowtarzalny, ale przede wszystkim pokazuje wsparcie i zaangażowanie obdarowującego. Wystarczy tylko puścić wodze fantazji i można na przykład stworzyć piękny album na zdjęcia, ramkę, czy też wyczarować kolorowe dekoracje na ścianę.
Nietypowym, ale bardzo ważnym upominkiem dla mamy i dziecka, może być poświęcony im czas. Warto pomyśleć nad formą zarezerwowania sobie opieki nad nowonarodzonym dzidziusiem i poinformowania o tym przyszłych rodziców. Tego typu prezent jest niezwykle oryginalny i zostanie z pewnością bardzo doceniony.

Pamiętajmy o mamie
Przy okazji baby – shower nie można zapominać o głównej bohaterce przyjęcia, czyli przyszłej mamie. Jej też z pewnością przyda się kilka gadżetów i innych akcesoriów związanych z macierzyństwem. Bardzo przydatną rzeczą są różnego rodzaju poradniki, czy pamiętniki do zapisywania wspomnień z pierwszych wspólnych chwil z dzieckiem. Z kolei bardzo praktycznym prezentem może okazać się na przykład wygodny fotel do karmienia lub śmieszna koszulka do porodu, z jakimś tematycznym nadrukiem lub osobistą dedykacją. Warto też rozważyć wykupienie prywatnej opieki położnej lub opłacenie sali rodzinnej po porodzie. Nie można zapominać jednak, że przyszła mama to przede wszystkim kobieta, więc idealnym prezentem może okazać być voucher na masaż, zabieg kosmetyczny lub kilkugodzinny pobyt w Spa. Taki prezent to chyba marzenie każdej młodej mamy.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *