Piersi przegrały z nogami

autor: • 11 stycznia 2016 • Kobieta, NajnowszeKomentarze: (0)

Jedne kochają swój biust, inne talię czy pośladki. Okazuję się jednak, że najwięcej Polek uwielbia swoje nogi. Co robić, by ten poziom zadowolenia nie spadał?

Jak pokazują badania TNS Polska, ulubioną częścią ciała Polek  są nogi (39%). Zaraz po nich uplasował się biust (20%), talia (19%) i pośladki (10%). Aż 80% Polek jest zadowolonych z wyglądu swoich nóg, chociaż jak pokazują badania, poziom zadowolenia spada wraz z wiekiem.

Kondycja nóg – ważna sprawa!

Aż co trzecia z pań nie wie, jakie zajęcia fizyczne wpływają pozytywnie na stan ich nóg. 32% badanych kobiet uważa, że kondycję nóg poprawia się podczas biegania. Jazdę na rowerze zaznaczyło z kolei 22% pań. 17% z nich wybrało pływanie jako najlepszy sposób na utrzymanie nóg w dobrej formie. Co z resztą kobiet? Chyba najwyższy czas zastanowić się, jaką aktywność fizyczną wybrać, aby utrzymać kondycję nóg na wysokim poziomie.

W co się ubrać?

Nasze samopoczucie oraz wygląd nóg zależne są także od tego, co kobieta ma akurat na sobie. 69% Polek chodzi w butach na wysokim obcasie lub w mini spódniczce. Na leginsy i obcisłe jeansy, które podkreślają atuty stawia natomiast 9% badanych.

Połowiczna satysfakcja

Wygrana nóg nie świadczy jednak o tym, że kobiety nie dostrzegają problemów. Tylko 4% badanych nie chciałoby zupełnie nic w sobie zmienić. Reszta wymienia natomiast kilka dręczących je niedoskonałości. Prawie połowa badanych Polek zwróciła uwagę pojawiający się cellulit. 42% wspomniało również o niechcianych, wrastających włoskach. Co trzecią kobietę trapią z kolei rozszerzone naczynka na nogach, a co szóstą – rozstępy.

Gładkie nogi przede wszystkim

Depilacja jest czymś, co pozwala nie tylko poprawić wygląd nóg, ale i samopoczucie. Jak wynika z badania, aż 94% pań przyznało, że gładkie nogi i ciało mają pozytywny wpływ na poziom pewności siebie. Dodatkowo niemal każda Polka dba o swoje nogi poprzez zabieg depilacji i golenia, a także stosując kosmetyki pielęgnacyjne (po 97%). Trzy na cztery kobiety uprawiają sport, aby zadbać o swoje nogi. Natomiast 46% badanych podczas kąpieli stosuje naprzemiennie ciepły i zimny strumień wody. Co więcej, aż 25% Polek dba o nogi, korzystając z zabiegów w gabinetach kosmetycznych.

Idealna depilacja

Perfekcyjna depilacja to dla pań przede wszystkim zabieg dający długotrwałe efekty. Mówi o tym 64% kobiet. Jako kolejne cechy wymieniają one bezbolesność, szybkość i dokładność. Badania pokazują też, że aż 78% kobiet chciałoby wykonywać depilację ciała rzadziej niż dotychczas.

źródło: Partner of Promotion

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *