Piękne paznokcie to zadbane skórki

autor: • 7 lipca 2015 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

I o ile często pielęgnujemy nasze dłonie i paznokcie, o tyle czasem zdarza nam się zapominać, że nieodłączną częścią piękna naszych rąk są także zadbane i odpowiednio wypielęgnowane skórki wokół paznokci. A zatem jak dbać o skórki, by dłonie wyglądały idealnie?

Pielęgnacja dłoni
Suche, odstające skórki wokół paznokci wyglądają bardzo nieestetycznie, a czasem sprawiają również ból. Ich powstawaniu sprzyjają wysuszone dłonie, których odpowiednia pielęgnacja jest pierwszym krokiem w walce z tzw. „zadziorami”.
Aby nie dopuścić do przesuszania skóry rąk należy pamiętać, aby podczas wykonywania prac domowych używać gumowych rękawiczek. Mimo, że każda z nas wie, że tylko one mogą ochronić dłonie przed zniszczeniem detergentami, to dość często zapominamy o ich założeniu. Powinniśmy je zakładać nie tylko wtedy, gdy nasze mieszkanie wymaga dokładnego wysprzątania, ale także, na co dzień, podczas wykonywania zwykłych czynności takich jak na przykład zmywanie naczyń. Musimy pamiętać, że nadmierne moczenie dłoni powoduje rozmiękczanie skórek, które stają się wówczas bardziej wrażliwe i podatne na różne urazy. Z kolei zimą, gdy temperatura spada poniżej zera, koniecznym jest używanie ciepłych rękawiczek, dobrze chroniących przed mrozem. Niskie temperatury to niestety kolejny poważny wróg naszych dłoni. Należy też pamiętać o ich regularnym nawilżaniu przy pomocy kremu do rąk. W ciągu dnia najlepiej jest stosować kremy, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej powłoki na skórze dłoni. Wtedy też chętniej będziemy ich używać po każdym myciu dłoni. Na noc z kolei warto sięgnąć po preparat dużo silniej nawilżający, który z powodzeniem będzie mógł się wchłaniać, gdy my będziemy odpoczywać.

Problematyczne skórki
Z suchymi skórkami da się wygrać, a walka ta wcale nie musi być trudna. Powinniśmy zacząć od delikatnego pozbycia się ich, a najbezpieczniej jest to zrobić używając specjalnego patyczka. Wycinanie, szczególnie, jeśli nie mamy doświadczenia, może być ryzykowne. Zbyt głębokie wycięcie skórek może niestety prowadzić do poważnych kłopotów zdrowotnych, między innymi do grzybicy paznokci lub do trwałego odkształcenia płytki. Warto pamiętać, żeby przed przystąpieniem do odsunięcia skórek je zmiękczyć. Najlepiej jest wykonywać ten zabieg bezpośrednio po kąpieli, a dla wzmocnienia efektu wykorzystać jakiś preparat zmiękczający paznokcie i skórki. Po wykonaniu zabiegu zaleca się nałożenie antybakteryjnego olejku, który dzięki zawartości substancji przeciwgrzybicznych zniweluje ryzyko zakażenia. Na co dzień warto też stosować krem pielęgnacyjny przeznaczony właśnie do paznokci i skórek.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *