Oto niezwykłe historie prawdziwych bohaterów dla dzieci!

autor: • 14 lutego 2020 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Kiedy myślimy o bohaterach, to wyobrażamy sobie istoty obdarzone magicznymi i nadludzkimi zdolnościami. Jednak w historii świata pojawili się prawdziwi herosi, którzy byli takimi samymi ludźmi jak każdy z nas. Dzięki książkom z kolekcji „Moi bohaterowie” odkryjesz wraz z dziećmi historie postaci, które zasługują na podziw i uznanie nie tylko ze względu na swoje osiągnięcia, ale także ze względu na sposób, w jaki ich dokonały. Poznajcie fascynujące opowieści o wybitnych osobach, których talenty i praca sprawiły, że świat jest lepszym miejscem dla nas wszystkich.

Poniższych trzech pakietów szukajcie w punktach sprzedaży prasy.

Od 11 lutego 2020 przez miesiąc

2 książki: Maria Skłodowska-Curie i Julisz Verne

Cena 14,99 zł

Do swoich wielkich czynów wykorzystała małe laboratorium, talent i ogromną wytrwałość w pokonywaniu trudności. Dzięki temu stała się cenionym naukowcem i otrzymała dwie Nagrody Nobla – i to w czasach, kiedy uważano, że nauką powinni się zajmować tylko mężczyźni. Udowodniła światu, że talent i wysiłek wystarczą, aby być wielkim badaczem. Na tym polegało bohaterstwo Marii Skłodowskiej-Curie.

Dzięki wielkiemu zamiłowaniu do pisania, duchowi odkrywcy i przede wszystkim niezwykłej wyobraźni Juliusz Verne napisał kilkadziesiąt powieści czytanych z zapartym tchem przez wszystkie pokolenia. Autor wspaniałych opowieści o niezwykłych podróżach. Najbardziej znane to: „W 80 dni dookoła świata”, „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” czy „Podróż do wnętrza Ziemi”. W swoich porywających fantastyczno-naukowych opowieściach opisał rzeczy, które dopiero miały się pojawić.

Od 3 marca 2020 przez miesiąc

2 książki: Albert Einstein i Fryderyk Chopin

Cena 24,99 zł

Poznaj historię wybitnego naukowca Alberta Einsteina. W dokonaniu wielkich czynów pomogły mu ogromna chęć, aby wszystko kwestionować, znajomość matematyki oraz spora szczypta intuicji. Dzięki tym cechom odkrył teorię względności, która pokazuje nam, że czas i przestrzeń nie zawsze są takie same, lecz się zmieniają. Te i wiele innych niesamowitych odkryć uczyniło go najważniejszym naukowcem w historii świata.

Jest uznawany za jednego z najgenialniejszych twórców muzyki romantycznej. Fryderyk Chopin wyróżniał się wielkim zamiłowaniem do muzyki, ogromną wyobraźnią i niezwykłą wrażliwością. Dzięki nim skomponował jedne z najpiękniejszych utworów na fortepian w historii. Podczas tworzenia inspirował się muzyką oraz folklorem Polski.

Od 24 marca 2020 przez miesiąc

2 książki: Leonardo da Vinci i Marco Polo

Cena 24,99 zł

Leonardo da Vinci miał w sobie ogromną chęć budowania różnych urządzeń, które sobie wyobraził, ciekawość świata, wielkie zdolności do pracy i niesamowity talent. Dzięki tym cechom stworzył wspaniałe dzieła sztuki, jak Gioconda czy Ostatnia Wieczerza.

Dzisiaj wystarczy wsiąść w samolot żeby po kilku godzinach lotu znaleźć się na drugim końcu świata. Jednak nie zawsze tak było. W średniowieczu podróż oznaczała długą przygodę, pełną niebezpieczeństw i trudności. Dla młodego Marco Polo zamiłowanie do odkrywania obcych kultur i zwyczajów było silniejsze niż strach i postanowił wyruszyć w niezwykle długą podróż do tajemniczych Chin, gdzie spędził wiele lat. Podczas swoich wypraw odkrył niesamowite rzeczy, nieznane wówczas w Europie.

Dzięki tym książkom dzieci dowiedzą się, jak talent, wyobraźnia, siła charakteru, umiejętność walki z przeciwnościami losu sprawiły, że nasi bohaterowie zmienili świat na lepszy!

Na stronie www.kultowy.pl można zamówić książki o innych osobach z kolekcji „Moi bohaterowie”:

Kleopatra, Neil Armstrong, Archimedes, Nelson Mandela, Frida Kahlo, Mikołaj Kopernik, Michał Anioł, Mozart, Anna Frank, Galileusz, Beethoven, Maria Montessori, Karol Darwin, Martin Luther King, Hipatia, Isaac Newton.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *