Katarzyna Moreno-Szypowska: Spełniamy światowe standardy stomatologii

autor: • 25 lipca 2019 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Katarzyna Moreno-Szypowska, właścicielka kliniki stomatologicznej MORENO, od ponad 13 lat w zawodzie.

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu 2006, Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO od 2009 roku) czy Master in Aesthetic Medicine (MSc 2012- 2015) – to tylko kilka z jej osiągnięć zawodowych.

Olśniewający uśmiech, pogoda ducha, ciągły rozwój i determinacja to jej wizytówka zawodowa i osobista. Zadowolony pacjent, które jej zawdzięcza zdrowie to jej sukces. Wierzy, że tylko dzięki rozwojowi i nowym zadaniom, jest w stanie się spełniać, by pomagać innym.

Warszawska Klinika Moreno to nowoczesna klinika ortodoncji, implantologii i medycyny estetycznej. Powstała z pasji, celem przywracania pacjentom uśmiechu i zapewnienia najwyższego poziomu usług, w oparciu o najnowocześniejsze technologie używanych materiałów i urządzeń medycznych.

Redakcja: Czym wyróżnia się Klinika Moreno na tle innych klinik dentystycznych?

Katarzyna Moreno-Szypowska, Klinika Moreno: Klinika Moreno wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt dostępny na rynku. Będziemy dbali o to, aby technologia była naszym stałym wyróżnikiem. Zależało mi także na stworzeniu miejsca eleganckiego, o wyjątkowej etykiecie, w którym pacjenci doceniają przyjazną atmosferę. Podstawą w naszej klinice są stomatologia estetyczna i ortodoncja. Posiadamy jednak holistyczne podejście – zdrowie i piękno to dla nas elementy idące w parze. Uśmiech wyraża dobre samopoczucie, pewność siebie, dlatego dbamy, aby wydobywać piękno każdego uśmiechu. Nasza oferta stomatologiczna uzupełniona jest o wachlarz usług z zakresu medycyny estetycznej.

Pacjent może przejść całkowitą metamorfozę pod kątem stomatologii i medycyny estetycznej. Osobiście również skończyłam dodatkową specjalizację z medycyny estetycznej, by móc w jak największym stopniu zadbać o urodę uśmiechu moich pacjentów. Bardzo ważny jest także zespół – współpracujemy z doskonałymi lekarzami z wieloletnim doświadczeniem. Wyróżniają nas również standardy obsługi Pacjenta, które obowiązują cały personel kliniki. Chcemy, żeby wszyscy czuli się u nas wyjątkowo komfortowo, stawiamy na dyskrecję, rozumiemy, że nasi Klienci nie chcą dzielić się swoimi problemami medycznymi poza gabinetem. Dbamy o każdy detal.

Jakie usługi dostępne są w Klinice?

Klinika wyposażona jest w 5 gabinetów, w których dostępne jest pełne spektrum zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, ortodoncji, implantologii (posiadamy m. in. Spektometr o elektronicznym doborze koloru zębów), chirurgii stomatologicznej, wybielania zębów (używamy najnowocześniejszej lampy do wybielania zębów Beyond Plus) czy medycyny estetycznej. A także laseroterapii stomatologicznej i medycyny estetycznej, protetyki, periodontologii, higieny jamy ustnej i sumienności w wykonaniu zabiegów. W Klinice dostępny jest także pokój zabaw dla najmłodszych.

Jakie zabiegi z medycyny estetycznej warto wybrać w Klinice Moreno?

Oferujemy zabiegi z zakresu odmładzania skóry, m.in. nieablacyjny resurfacing, różne rodzaje liftingu, botoks, kwas hialuronowy, peelingi medyczne, laser CO2 oraz – ostatnio bardzo modne – zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, tzw. Wampirzy lifting. Wspieramy pacjentów także w zakresie leczenia zmian skórnych, w tym trądziku, usuwania przebarwień czy zamykania rozszerzonych porów. Skóra w doskonałej kondycji pięknie eksponuje uśmiech. Pacjent przychodząc do naszej Kliniki może liczyć na najwyższą jakość usług medycyny estetycznej. Klinika Moreno jako jedna z pierwszych w Polsce oferuje połączenie usług stomatologicznych i medycyny estetycznej, jednak moim zdaniem jest to kwestia czasu, kiedy trend ten będzie powszechny.

Państwa Klinika jest wyspecjalizowana przede wszystkim w ortodoncji – co jest interesujące w światowych trendach w tym zakresie?

Obecne rozwiązania dążą do zminimalizowania mało estetycznych efektów leczenia. Dostępne są nieinwazyjne terapie ortodontyczne dla osób, które cenią dyskrecję. Nowoczesne urządzenia pozwalają, pod kontrolą lekarza, zaprojektować każdy etap leczenia komputerowo. Bardzo pozytywnym znakiem jest różnorodność pacjentów decydujących się na wizytę u ortodonty – są to zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, które dzięki leczeniu ortodontycznemu mają możliwość wejść w etap dojrzewania z pięknym uśmiechem, który podnosi ich pewność siebie.

Jakie zabiegi stomatologii estetycznej są obecnie najpopularniejsze?

Niezmiennie popularne jest wybielanie zębów. W Klinice Moreno posiadamy najnowocześniejszą lampę Beyond Plus. Jest to bezprecedensowa innowacja w wybielaniu zębów, najsilniejsze światło halogenowe dostępne na rynku, gwarantujące najlepszy efekt w porównaniu z systemami plazmowymi i diodowymi. Badania kliniczne potwierdzają  jej skuteczność i bezpieczeństwo. Pacjenci chętnie decydują się także na licówki, które zapewniają naturalny, oszałamiający efekt, niczym z hollywoodzkich produkcji. W tym zakresie technicy/ceramiści pracują z lekarzem i pacjentem w doborze idealnego koloru i wypracowania pożądanego efektu. Ciekawym rozwiązaniem jest też tzw. Anti-aging. Powodem pojawiania się zmarszczek wokół ust mogą być ścierające się z wiekiem zęby lub ubytki. Zatrzymanie tego procesu, a nawet odwrócenie jego o dekadę lub dwie, może zapewnić przedłużanie startych zębów, wstawianie nowych koron czy leczenie implantologiczne.

Technologiczny postęp nie omija także stomatologii. Obecnie najlepsze zdjęcia rentgenowskie są już tylko cyfrowe i to w najwyższej rozdzielczości. W Klinice Moreno najbardziej wymagającym pacjentom, celem diagnostyki na najlepszym poziomie, dedykowana jest tomografia komputerowa 3D potocznie zwana CBCT, dzięki której otrzymane zdjęcia cyfrowe są trójwymiarowe i niezwykle dokładne. Ta nowoczesna, w pełni zautomatyzowana tomografia, potrzebna jest np. do komputerowego planowania leczenia stomatologicznego, ortodoncji czy implantów.  Dobry sprzęt wyposażony jest w specjalny program z bazą modeli implantów do szczegółowego planowania zabiegów tak, by były bezpieczne. Jeśli nowoczesność to tylko 3D.

 

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *