Jaką pościel wybrać na lato?

autor: • 30 maja 2018 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Z upałem radzimy sobie na wiele sposobów. Za dnia pomagają klimatyzacja, wentylacja, chłodne napoje i wiele innych. A nocą? Nawet cienka kołdra wydaje się zbyt gruba, a otwarte okno nie poprawia sytuacji. Co zrobić?

Letnie noce bywają upalne przez co tradycyjna, całoroczna kołdra często okazuje się zbyt ciężka. Nie chcąc wybudzać się w nocy, na zmianę się odkrywając i przykrywając, warto zainwestować w lekką i jednocześnie puszystą kołdrę, która pomoże zachować właściwą temperaturę ciała podczas snu.

Wypełnienie naturalne czy syntetyczne?

– Kołdry z naturalnym wypełnieniem kojarzą się nierozerwalnie z tradycyjnymi pierzynami, pod którymi spały nasze babcie i służyły im przez cały rok. Działo się tak, ponieważ pierze skutecznie odprowadza wilgoć, pozwala skórze oddychać jednocześnie nie przegrzewając jej. Dziś stając przed wyborem kołdry na sezon letni, można znacznie lepiej dopasować ją do swoich indywidualnych preferencji. Należy jednak pamiętać, że niektóre wsady naturalne mogą uczulać – ostrzega Beata Przybylak, ekspertka.

Wybierając pościel dla alergika zdecydowanie lepiej sprawdzą się kołdry i poduszki z syntetycznym wypełnieniem imitującym puch. Taka pościel nie przyciąga kurzu i roztoczy, a ponadto można ją prać w domowej pralce automatycznej w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Niezależnie od wybranego rodzaju wypełnienia, należy zwrócić uwagę na to czy pościel posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100. Atest ten potwierdza, że produkt został przebadany na obecność ponad 100 substancji szkodliwych, szczególnie ważnych dla zdrowia, i w swoim składzie nie posiada żadnej z nich.

Przygotuj sypialnię przed snem

Zmiana kołdry to nie jedyna rzecz, która ma istotny wpływ na komfort snu podczas gorących nocy. Warto wykorzystać wieczorne lub poranne powietrze na przewietrzenie sypialni oraz pościeli. Najlepiej wietrzyć pościel raz w tygodniu, wynosząc ją na zewnątrz. Gdy jednak warunki mieszkaniowe na to nie pozwalają, pozostaw pościel luźno rozłożoną na łóżku i otwórz na oścież okno na minimum 30 minut. W ten sposób Twoja pościel szybko odzyska świeżość.

Na podstawie inf. pras.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *