Jak poprawić aktywność?

autor: • 16 lipca 2014 • Kobieta, NajnowszeKomentarze: (0)

Zwykle aktywność fizyczną utożsamiamy z godzinami spędzonymi w klubie fitness lub kilometrami przejechanymi na stacjonarnym rowerze. Nie do końca tak jest. Aktywność to wszystko, co robisz, od sprzątania, przez zakupy po gotowanie. Jest bardzo wiele prostych metod, które mogą zwiększyć poziom Twojej aktywności, jeśli zaczniesz regularnie wprowadzać je w życie, staną się drugą naturą, z niemałą korzyścią dla zdrowia i pięknej sylwetki

*Chodź tak dużo, jak to możliwe, spaceruj. Parkuj samochód kawałek od domu czy sklepu. Na przerwie w pracy wybierz się na spacer wokół budynku, lub zwyczajnie korytarzami Twojej formy, przyspiesz nieco kroku. Używaj schodów zamiast windy, skup się na tym, by wydłużyć nieco krok. To sprawi, że serce zacznie bić nieco szybciej i spalisz więcej kalorii.

*Jeśli gdzieś idziesz, wybierz najdłuższa możliwą drogę, myjąc samochód wybierz myjnię ręczną, zakupy kupione w markecie przepakuj i zanieś do samochodu bez używania koszyka. Jeśli to możliwe zamień siedzenie na stanie, spalasz wtedy więcej kalorii.

*Zrezygnuj z pilota, musisz uruchomić bardzo wiele mięśni by ponieść się z fotela i zmienić kanał. Jeśli wychodzisz do toalety w pracy czy biurze wybierz tę najdalej położoną, najlepiej na innym piętrze.

*Sprzątając dom wykonuj długie energiczne ruchy, kiedy odkurzasz mieszkanie przekładaj ręce, spraw by lewa i prawa strona ciała pracowały wykonywały tyle samo ruchów.

*Jeśli to możliwe uprawiaj ogródek, zamień elektryczną kosiarkę do trawy na tę ręczną, prace domowe, o ile to możliwe, wykonuj sama. Np. samodzielne malowanie werandy może być frajdą, zaoszczędzi nieco pieniędzy i spali dużo kalorii. Poświęcaj więcej czasu dzieciom. Wyjdź z nimi na spacer lub pobaw się w berka. Możesz zabrać je do parku wodnego, ale zamiast jacuzzi, wybierz wodne atrakcje. Małpi gaj, huśtawki lub wyścigi do celu to duży wydatek kalorii i świetna zabawa. Zaplanuj rozrywkę, zabierz partnera na tańce, rób to regularnie, przynajmniej 1-2 razy w miesiącu, dla Ciebie to relaks, a dla ciała duży wysiłek.

*Zapisz się na lekcje tenisa lub pływania. Możesz zaprosić przyjaciół lub rodzinę. Woź w samochodzie parę czystych butów i sportowe ubranie, może w wolnej chwili będziesz miała ochotę na gimnastykę na łonie natury lub krótki jogging.

*Wybierając się nad wodę, nie spędzaj całego czasu leżąc na słońcu, spróbuj kajaków, rowerów wodnych czy jazdy na skuterze. Nauczysz się czegoś nowego, spędzisz przyjemnie czas i stracisz dodatkowe kalorie.

*Bądź pomysłowa, szukaj nowych rozwiązań. Za każdym razem, gdy uczysz się nowej czynności musisz włożyć w to nieco więcej wysiłku. Pomyśl, że kreatywność może okazać się kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *