Ekologiczny skuter z recyklingu

autor: • 26 września 2019 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Proste i dobre pomysły mogą zmieniać świat – jak pokazuje ten przykład z odległego Tajpej. Powstał tam skuter elektryczny z nadwoziem z przetworzonych odpadów, który w dodatku umożliwia szybką zmianę baterii.

Gogoro to marka nieznana w Europie, za to na Tajwanie mająca rzesze klientów. Producent skuterów od dłuższego już czasu wprowadza rozwiązania pro-ekologiczne. Dla przykładu, w samym tylko Tajpej marka stworzyła ok. 1400 stacji ładowania motocykli elektrycznych typu gostation.

Ich zamysł jest o tyle oryginalny i sprytny, że użytkownik może odjechać naładowanym jednośladem po zaledwie 6 sekundach! W normalnych okolicznościach większość stacji ładowania pozwala dać zadowalający efekt dopiero po 20-30 minutach, ale Gogoro wprowadziło zasadniczą innowację: użytkownik nie ładuje swojego akumulatora, lecz bierze inny, już naładowany, a swój zostawia do ładowania. Bateria stała się więc wymienna, a kierowcy przestali się martwić stanem naładowania pojazdu.

Teraz Gogoro wprowadza nowy model, którego nadwozie jest wykonane w całości z poddanych recyklingowi odpadów z polipropylenu. Malowane na żywe kolory panele można łączyć w barwne kombinacje, nadające modelowi Viva ciekawy, frywolny charakter.

Zdjęcia: Gogoro

 

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *