Doktor n. med Izabela Załęska: Rozwój to droga do efektów!

autor: • 14 maja 2019 • Kobieta, Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Doktor n. med. Izabela Załęska, prekursorka i innowatorka, stale rozwijająca swoje umiejętności. Dbałość o zdrowie i urodę jej klientów to jej misja, zawsze ukończona powodzeniem. To właśnie w swej pięknej Klinice „Podgórski Dom Urody” w Krakowie pokazuje, jak można zadbać o wygląd.

Nowoczesna enzymatyczna estetyka odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, bezpieczeństwo zabiegu i trwałe efekty.

Jak wiemy, rynek estetyczny ciągle się rozwija a wraz z dynamiką rynku wzrastają oczekiwania klientów. Jesteśmy coraz bardziej świadomi, wiemy czego możemy oczekiwać, ale przede wszystkim szukamy także bezpiecznych zabiegów. Niemal każda Polka znajduje u siebie pewne defekty estetyczne, z którymi się zmaga. Zresztą, tematyka dotyczy nie tylko kobiet, ale w wielu przypadkach także mężczyzn. Coraz częściej trafiają też do mnie klienci nieco zrezygnowani mówiąc: „Próbowałem już chyba wszystkiego i nadal nie mam zadowalających mnie efektów”. Odpowiedzią dla takich osób, jest nowa terapia z wykorzystaniem rekombinowanych enzymów. Oczywiście, nie ma cudownego środka działającego na wszystkie problemy, ale wiele z nich jesteśmy w stanie rozwiązać.

Enzymy to biokatalizatory. Są to zarówno białka proste, jak i złożone, produkowane w organizmach żywych, które katalizują przebieg reakcji metabolicznych czyli uczestniczą we wszystkich reakcjach chemicznych ustroju. Omawiane enzymy są w tym przypadku wyjątkowe czyli rekombionowane – produkowane przez mikroorganizmy, następnie poddane procesowi liofilizacji, co powoduje ich wyższą skuteczność i bezpieczeństwo zabiegowe. Te wysoce selektywne enzymy odpowiedzialne są za powstawanie i rozkład związków, a każdy z nich działa na określony substrat (związek chemiczny, pierwiastek lub jon, który ulega przemianie w wyniku reakcji chemicznej). W tym nowoczesnym zabiegu, którego możliwe efekty chciałam przedstawić, zawarte są:
• Lipazy – grupa enzymów katalizująca hydrolizę lipidów;
• Kolagenazy – enzymy rozbijające wiązania peptydowe w kolagenie;
• Liazy – specyficzna grupa enzymów katalizujących (odwracalnie lub nieodwracalnie) odszczepienie grup bez udziału wody.

W efekcie stosując terapię enzymatyczną w zależności od wybranego produktu możemy uzyskać:
• zmniejszenie gromadzenia wody w przypadkach zwłóknienia przebiegającego z obrzękami (wiotkość skóry, „worki pod oczami”);
• degradację molekuł polisacharydowych odpowiedzialnych za wychwyt wody, z następującym po niej uwolnieniem zatrzymanej w nich cieczy w celu zmniejszenia obrzęku w dotkniętych tkankach;
• redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej towarzyszącą zwłóknieniom;
• stymulację metabolizmu lipidów i degradację trójglicerydów w celu zmniejszenia objętości adipocytów w obszarach z nadmiernym nagromadzonym tłuszczem;
• rozkład i eliminację amorficzne, zdezorganizowanych i dysfunkcjonalnych włókien kolagenowych obecnych w skórze właściwej tkanki włóknistej i bliznowatej.

To wszystko pozwala na znakomitą redukcję worków pod oczami, cellulitu, nadmiaru tkanki tłuszczowej, zwiększa napięcie skóry, a także znakomicie radzi sobie z trudnymi do redukcji bliznami. O rekombionowanych enzymach mogłabym pisać bardzo dużo, ale sami zobaczą Państwo efekty zastosowanej terapii w przypadku cellulitu oraz worków pod oczami (źródło Aesthetic Business – Izabela Załęska, materiał własny).

Zdjęcia:
Oczy: Zdjęcie przed zabiegiem i Zdjęcie tydzień po 1 zabiegu

Cellulit – 2-gi stopień zaawansowania zmian: Efekt przed zabiegiem i Efekt uzyskany po 2 zabiegach

Autor: Izabela Załęska
Klinika Młodości ul. Łąkowa 27, 31-443 Kraków, klinikamlodosci.pl
Podgórski Dom Urody ul. Limanowskiego 11, Kraków, podgorskidomurody.pl

Dr n. med. Izabela Załęska
międzynarodowy ekspert w dziedzinie Kosmetologii. Wieloletni praktyk, trener, a także nauczyciel akademicki. Obecnie Kierownik Zakładu Kosmetologii Profesjonalnej na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz koordynator kierunku Kosmetologia w PPWSZ w Nowym Targu. Współtwórca linii kosmoceutyków dla brytyjskiej marki. Członek międzynarodowej organizacji Society of CosmeticScientists oraz British Medical Laser Association, a także ekspert Instytutu Praktyki Zabiegów Estetycznych oraz programu Uroda bez tabu. Dr Izabela Załęska to również specjalista na co dzień pracujący w Klinice Młodości oraz Podgórskim Domu Urody w Krakowie oraz klinikach medycznych w Londynie. Autorka licznych publikacji oraz artykułów popularnonaukowych i eksperckich związanych z jej specjalizacją zawodową.

 

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *