Bez zbędnej wody w organizmie

autor: • 22 czerwca 2016 • Najnowsze, Uroda, ZdrowieKomentarze: (0)

Po co nam podczas pobytu na wakacjach zbędne składniki w organizmie? Zamiast magazynować wodę można się jej pozbyć, a tym samym uwolnić nasze ciało od opuchlizny czy przemęczenia

Retencja polega na zatrzymywaniu wody w organizmie. Ta przypadłość może być prawdziwą udręką, szczególnie dla pań, ponieważ one mają znacznie większą tendencję do tego, alby na ich ciele powstawały obrzęki. Z retencją można sobie jednak poradzić. Trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Nasze ciało składa się aż w 70% z wody. Dzięki niej w organizmie zachodzą ważne procesy fizjologiczne, reakcje chemiczne oraz metaboliczne. Woda pozwala usunąć szkodliwe produkty przemiany materii oraz toksyny. Niestety jej nadmiar może też skutkować wieloma zaburzeniami w ciele. Cały paradoks polega na tym, że im mniej wody spożywamy tym więcej może się jej zatrzymywać w organizmie. To powoduje u nas natomiast różnego rodzaju obrzęki oraz opuchliznę. Ponadto zmagazynowane w organizmie płyny, podnoszą nawet o 5 kg wagę ciała i wpływają na kształt sylwetki, zaburzając proporcje.

Nasz organizm, czując, że brakuje mu wody będzie tę wodę magazynował w tkankach podskórnych. Tym samym zwiększy się objętość całego ciała. Nie chodzi tutaj tylko o to, że pijemy zbyt mało wody, ale także o inne aspekty naszej diety. Woda gromadzi się w organizmie także z powodu nadmiaru soli, niedoboru potasu oraz białka. Nie sprzyja nam również utrzymywanie ciała w tej samej pozycji przez długi czas lub wysoka temperatura. Powodem takich zachowań naszego ciała mogą być też leki, m.in. antykoncepcja doustna. Niewykluczone, że magazynowanie wody może być też objawem poważnego schorzenia, takiego jak zakrzepica żył głębokich lub obrzęk limfatyczny.

Nadmiar wody w organizmie jest szczególnie ważny dla osób, które chcą utrzymać zgrabną sylwetkę. Często nie mogą tego zrobić, ponieważ nadmiar wody wiąże się z opuchniętymi dłońmi, twarzą, kostkami, a także wydętym brzuchem, bólem i uczuciem sztywności mięśni i stawów. Co więcej, pojawiają się niechciane wahania wagi.   Im cieplej na zewnątrz tym częściej może się to zdarzać. Lato sprzyja retencji, a wtedy warto się m.in. jeszcze bardziej nawadniać.

Przeciwdziałać zatrzymywaniu wody w organizmie można również poprzez zabieg endermologii, będący alternatywą choćby dla diet oczyszczających. Jest to forma masażu, która pozwala oddziaływać na głębokie warstwy skóry. Dzięki niemu łatwiej jest usunąć tłuszcz z organizmu oraz modelować sylwetkę.

Źródło: Guarana PR

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *