ABC zabiegów na smukłe ciało

autor: • 9 lutego 2016 • Kobieta, NajnowszeKomentarze: (0)

Cellulit to trudny przeciwnik, dlatego aby go pokonać nie zawsze wystarczy odpowiednia dieta, ćwiczenia czy domowe SPA. Kiedy zabiegi wykonywane w zaciszu domowym nie dają odpowiednich rezultatów, warto wybrać się do specjalistycznego ośrodka, który oferuje profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej.

Karboksyterapia
To zabieg polegający na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla, który rozbija tkankę tłuszczową. – Poprawa mikrokrążenia prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych, wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”- zapewnia dr hab. med. Aleksandra Szlachcic, dermatolog. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny, a jego cena to ok. 200 zł. Kiedy wykupi się pakiet 10-20 wizyt, cena jednego zabiegu wynosi ok. 90 zł.

Mezoterapia
Polega nastarczeniu płytko pod skórę substancji leczniczych lub odżywczych, tzw. „koktajli”, czyli mieszaniny składników aktywnych. Są one dobierane indywidualnie do każdego pacjenta – do jego potrzeb i oczekiwań. To zwykle substancje, które przyśpieszają spalanie tłuszczu, poprawiają ukrwienie. W skład mieszanin wchodzą m.in.: kofeina, krzem organiczny, tauryna, L-karnityna, ekstrakty. Cena jednego zabiegu zaczyna się od 300 zł. Zaleca się wykonanie 4 do 8, aby zobaczyć efekty.

Zeltiq (Coolsculpting)
To zabieg, który niweluje fałdki po wewnętrznej stronie ud czy w okolicach kolan. Podczas zabiegu specjalista za pomocą próżniowego aplikatura Cool Fit zasysa fałdę tłuszczową miedzy dwa panele chłodzące. W ciągu tygodnia od zabiegu rozpoczyna się  naturalny proces eliminacji martwych komórek. – Tym, co wyróżnia ten zabieg jest mała inwazyjność przy bardzo dużej skuteczności. Tkanka tłuszczowa zostaje trwale zlikwidowana, dzięki czemu w miejscach podawanych zabiegowi nie następuje efekt jojo – tłumaczy dermatolog. Jeden taki zabieg wraz z konsultacją lekarską to koszt od 1100 zł.

Oprac. Kinga Pinas

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *