8 milionów gości już było w „Koperniku”. A Ty?

autor: • 6 lipca 2018 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

8-milionowym gościem Centrum Nauki Kopernik została Klaudia Kożusznik z Warszawy, która odwiedziła placówkę z 4-letnim synem Natanem i 5-miesięczną córką Leą. Centrum odwiedza średnio ponad milion osób rocznie.

Gdy Klaudia Kożusznik z synem Natanem i córką Leą w wózku przeszła przez bramkę wejściową, prowadzącą do ekspozycji „Kopernika”, wystrzeliło kolorowe konfetti. Do zaskoczonych i nieco onieśmielonych gości podszedł z gratulacjami dyrektor Centrum Robert Firmhofer.

Kożusznik jest stałą bywalczynią Centrum – od czerwca należy do Klubu Kopernika, umożliwiającego codzienny dostęp do wszystkich atrakcji placówki. Jej i synowi taki prezent z okazji dnia dziecka sprawiła babcia chłopca. W ramach upominku od Centrum ich karty będą ważne przez dodatkowy rok. Wyjątkowi goście otrzymali też tablet.

Kierownictwo Centrum zrobiło również ukłon w stronę innych gości. – Z okazji rekordu frekwencyjnego – odwiedziło nas 8 milionów gości w mniej niż 8 lat, wszystkie 8-latki wchodzą do „Kopernika” bezpłatnie aż do 8 lipca – mówi PAP Life dyrektor placówki.

W czym Firmhofer upatruje przyczynę tak dużej popularności Centrum? „Forma, w jakiej prezentujemy naukę jest ciekawa, a jednocześnie wiarygodna i prawdziwa. Nie ma u nas udawanych, nieprawdziwych eksponatów, podkręconych efektów. To są rzeczywiste zjawiska. Bardzo się zmieniamy i to co roku. Wymieniliśmy ponad 70 proc. naszej eskpozycji. Eksponaty budujemy sami i nauczyliśmy się to bardzo dobrze robić” – opowiada Firmhofer.

Wśród letnich projektów „Kopernika” jest m.in. przestrzeń wystawiennicza Pawilon 512, działająca na Bulwarach Wiślanych.

Autor: Andrzej Grabarczuk, PAP – Nauka w Polsce. Zdjęcia: Centrum Nauki Kopernik

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *