Zmotywuj się do ruchu!

autor: • 4 maja 2018 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Chcesz wziąć się za siebie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Z zazdrością patrzysz na wysportowanych znajomych lub słynne gwiazdy fitness, ale pomimo tego nie potrafisz wziąć się do pracy? Brakuje Ci motywacji? Dowiedz się, jak to zmienić od słynnej pary fitness – Fit Lovers.

Mają miano jednej z najbardziej wysportowanych par w Polsce – mowa o Pameli Stefanowicz i Mateuszu Januszu, znanych jako Fit Lovers. Ich profile społecznościowe w internecie śledzi ponad milion osób. Promują zdrowy tryb życia oraz pozytywne podejście do codziennych spraw. – Nie ma znaczenia, co robimy na co dzień, czym się zajmujemy i gdzie pracujemy. Każdy może żyć aktywnie i zdrowo, trzeba tylko chcieć – mówi Pamela.

– Pamiętajcie, jak coś nie wychodzi to noga w górę i do przodu – dodaje Mateusz.

Ale od czego zacząć i jak wziąć się za siebie? Przedstawiamy 5 prostych porad od Fit Lovers.

1. Nie czekaj do poniedziałku
Poniedziałek wśród chętnych do rozpoczęcia swojej przemiany zyskał już wręcz epicką moc. Nowy tydzień chętnie wybierany jest, jako początek przygody z treningami czy dietą. Nic bardziej mylnego. Jeśli podejmujemy decyzję o zmianie swoich nawyków i swojego życia, to niech będzie ona natychmiastowa. Im dłuższy czas dajemy sobie na rozpoczęcie naszej pracy, tym więcej znajdziemy okazji do usprawiedliwiania i odwlekania tej decyzji.

2. Wyznacz sobie racjonalny cel
Najgorszą przypadłością jest wyznaczenie sobie nieracjonalnych postanowień, których realizacja łączy się z całkowitym wycieńczeniem, bądź zniechęceniem. Wysokie ambicje są ważne, ale tylko i wyłącznie w momencie, kiedy nie mają rozmiarów Mount Everest. Warto dokładnie przemyśleć swój cel i wyznaczyć sobie realny czas na jego realizację.

3. Nie patrz na innych
Nie zwracaj uwagi na opinię innych oraz nie bierz przykładu z „dobrych doradców”, których pojawi się dużo na siłowni oraz wokół Ciebie. Jeżeli chcesz osiągnąć swój cel, dąż do niego stopniowo zgodnie ze swoimi założeniami. Pamiętaj, że nie ma na Tobie żadnej presji, nie musisz nikomu niczego udowadniać, a to, co robisz – masz robić dla siebie, swojego zdrowia i samopoczucia.

4. Działaj kreatywnie – nie tylko kurczakiem człowiek żyje
Bardzo ważna jest kreatywność. Jeżeli nie lubisz kurczaka i ryżu, nie jedz go na siłę. Szukaj alternatyw, które będą dla Ciebie przyjemne. Nie stawiaj na chwilowe zrywy, ale traktuj swoją przemianę, jako plan na długotrwałe zmiany w Twoim życiu. Dzięki urozmaiceniom unikniesz rutyny.

5. Motywuj się codziennie
Każdego dnia ciesz się osiągniętymi efektami i wynikami. To będzie Cię upewniało, że jesteś w stanie osiągnąć swój cel. Jedynie Ty decydujesz o tym, czy zrealizujesz swój plan. Nie ma na niego wpływu nikt inny, stąd bardzo ważna jest nasza osobista motywacja.

oprac. na podstawie informacji prasowej

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *