Wyzwanie: sypialnia idealna dla wypoczynku

autor: • 6 października 2017 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Sen ma istotne znaczenie dla naszego samopoczucia. Dobry, regenerujący sen pozwala cieszyć się lepszą odpornością i sprawnością intelektualną. Tym ważniejsze jest urządzenie sypialnie w odpowiedni sposób

Myśląc o urządzaniu sypialni zacznij od zdefiniowania swoich potrzeb i oczekiwań. Co Cię uspokaja, co sprawia, że czujesz się komfortowo. Ile czasu zamierzasz w tym pomieszczeniu spędzać i czy będzie to przestrzeń wyłącznie dla snu. Dla jednych idealna sypialnia byłaby kwiecista i jasna, dla innych monochromatyczna i zacieniona – to zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Oto trzy podstawowe zasady:

Ustawienie łóżka

Sypialnia to intymne miejsce, w którym powinniśmy czuć się swobodnie. Dlatego łóżko nie powinno stać zbyt blisko wejścia ani na wprost niego. Najlepiej umieścić je w taki sposób, by mieć do niego dostęp z trzech stron (choć to nie zawsze jest możliwe).

Osobnym wyzwaniem jest dopasowanie położenia łózka do usytuowania okien. Jeśli lubisz poranne słońce, a sypialnia jest otwarta na wschód, możesz śmiało stawiać łóżko nawet naprzeciw okna, by promienie budziły Cię do życia. Jednak wielu z nas mocne słońce może przeszkadzać, dlatego najlepiej wziąć pod uwagę, gdzie w wybranym pomieszczeniu pada słońce o kluczowych porach dnia.

Dobór materaca

Wybierając odpowiedni model materaca, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na stopień jego twardości, ale także na możliwość bezpłatnego zwrotu. Dopiero po kilku nocach może się bowiem okazać, czy dokonaliśmy dobrego wyboru i czy dany model zapewnia nam wystarczająco spokojny, wygodny sen. Próbowanie w sklepie to jedynie przedsmak, a reakcję pleców poznamy dopiero po okresie próbnym.

Wybór oświetlenia

Światło w sypialni pełni wiele funkcji. Kinkiety przy wezgłowiu i nocne lampki umożliwią czytanie przed snem, a świece na komodzie świetnie sprawdzą się podczas romantycznych wieczorów. Nie powinniśmy zatem ograniczać się tylko do jednego źródła światła, na przykład górnego, ale zadbać o atmosferę sprzyjającą odprężeniu i planowanym czynnościom, jakie zamierzamy w sypialni wykonywać.

Źródło: Newsrm.tv

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *