Wybierz aktywność

autor: • 10 maja 2016 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Nadchodzi czas powrotów. Powracać będziemy do ulubionych aktywności fizycznych, takich jak jazda na rowerze czy bieganie. Nie zawsze to nasze ponowne zaangażowanie jest proste. Kto wraca do gry? Ręka w górę!

Promienie słoneczne i obniżki cen w warzywniakach nie dla wszystkich są dostateczną motywacją, by ruszyć się po zimowym zasiedzeniu. Po tej przerwie powrócić do ćwiczeń lub je rozpocząć zamierza około 11% ankietowanych. Badania sugerują, że tylu właśnie mamy tych, którzy są zdecydowani. Grupa niezdecydowanych, ale zastanawiających się nad tym jest nieco większa, bo to już 27% badanych. Niewiele mniej, bo 24% twierdzi, że wraz z nadejściem wiosny raczej nie będzie podejmowało żadnej aktywności fizycznej. Zdecydowanie na „nie” jest natomiast 10% ankietowanych. Warto zauważyć, że w grupie osób, które chcą coś zmienić w najbliższym czasie i postawić na aktywność fizyczną więcej jest kobiet niż mężczyzn.

Wydawać się może, iż jednym z najczęściej uprawianych wiosną sportów jest bieganie. Okazuje się jednak, że 44% badanych w ogóle nie biega, a ci którzy biegają, sezon z reguły rozpoczynają w marcu (10%) czy w kwietniu (14%). Tych biegających od momentu, gdy ustaną pierwsze mrozy jest z kolei 9%. Istotne jest także to, że 11% ankietowanych nie przejmuje się zimą i biega przez cały rok. Nowy sezon wielu rozpoczyna jednak od zakupów. Zanim rozpocznie się prawdziwe wiosenne bieganie kupują oni między innymi nowe buty, strój sportowy, opaski na uszy, czapki, bidony czy zegarek sportowy. Kobiety mimo wszystko stawiają przede wszystkim na buty. Nic dziwnego, w końcu obuwie najszybciej się zużywa. Mężczyźni natomiast wolą zaopatrzyć się w specjalistyczny strój.

Wiosnę lubią także rowerzyści. Cieszą się na nią nawet ci, którzy korzystają z tego pojazdu przez cały rok, a jest ich około 7% ze wszystkich ankietowanych. Aż 34% badanych sezon rowerowy rozpoczyna w kwietniu, a 23% w maju. Do mniejszości należą z kolei osoby, które jeżdżenie na rowerze zostawiają dopiero na lato (7%).

Przed rozpoczęciem sezonu w tym wypadku warto zadbać o sprzęt. Pozwoli nam to uniknąć niespodziewanych wypadków. Dlatego też rowerzyści pompują koła, smarują łańcuch i czyszczą rower. 50% miłośników dwóch kół zwraca uwagę na to, jak po zimie mają się hamulce i w razie potrzeby regulują je. Z kolei 30% oddaje rower do serwisu na przegląd.

Wiosna to najbardziej motywująca do działania pora roku. Warto dodatkowe pokłady energii przeznaczyć na coś, co naprawdę lubimy robić i co sprawia nam przyjemność. Niekoniecznie musi być to bieganie, rower czy siłownia. Równie dobre dla naszego zdrowia będą na przykład długie spacery. Ważne, aby trwającej właśnie wiosny i nadchodzącego lata nie spędzić na kanapie przed telewizorem.

Źródło: prasoweinfo.pl

 

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *