Wózek do zadań specjalnych, czyli aktywnie od urodzenia!

autor: • 23 maja 2017 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Gdy na świecie pojawia się małe dziecko nie każdy rodzic wyobraża sobie, w jaki sposób może połączyć jego wychowanie z codzienną aktywnością. To jednak wcale nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać. Wystarczy dobry wózek i w drogę!

Będąc odpowiedzialnym za małą istotę, która pojawia się w naszym życiu, od początku kształtujemy jego pewne zachowania i nawyki. Dotyczy to również aktywnego stylu życia. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby odpowiednio się przygotować i wyruszyć z maleństwem w świat. Początkowo mogą to być krótkie spacery, później trucht, a może wspólnie zdobędziecie któryś z mniejszych szczytów? Wiele miejsc jest dostępnych dla wózków. Wystarczy zatem obrać kierunek, poznać swoje cele i przygotować sprzęt, w którym nasze maleństwo będzie bezpieczne.

DSC_0055

Dla małych i dużych miłośników ruchu

Wspólnie spędzany czas i odrobina ruchu uzależnia. Warto zatem przede wszystkim rozejrzeć się za wózkiem, który będzie odpowiedni zarówno dla niemowlaka, jak i dziecka, które chce oglądać świat siedząc. Aby nie inwestować nieustannie w nowy sprzęt warto pomyśleć o wózku wielofunkcyjnym – 2 w 1 lub 3 w 1. Takie rozwiązanie pozwoli nam przez dłuższy czas korzystać z jednego wózka i nie narazi nas na dodatkowe koszty.

DSC_0291

Zdobywcy, którzy kochają wygodę

Maleństwu, które ma z nami przemierzać świat powinno być przede wszystkim wygodnie. Dzięki temu, będzie ono chciało podróżować w wózku. Musi jedynie czuć się w nim dobrze. W przypadku najmłodszych ważna będzie zatem wielkość gondoli – szczególnie, gdy za oknem jest zima, a dziecko ma na sobie więcej ubrań. Niemowlę jeździ w gondoli przez około 6-8 miesięcy, warto więc pomyśleć przyszłościowo i kupić taką, która będzie miała około 80 cm długości.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, czy budka gondoli jest solidna, a więc osłoni dziecko przed wiatrem lub deszczem. Gdy pojawi się słońce, a na zewnątrz zrobi się cieplej, przydać się może z kolei otwór wentylacyjny z siateczki – dopływ świeżego powietrza i osłona przed słońcem gwarantowana.

DSC_0279

Amortyzacja, czyli komfortowa jazda

W zależności od tego, gdzie zamierzamy podróżować z naszą pociechą warto również zwrócić uwagę na to, jaka jest amortyzacja wózka. Miękkie zawieszenie i duże, pompowane koła z pewnością sprawią, że nierówne podłoże nie będzie dla naszego dziecka przeszkodą w poznawaniu świata.

Rodzice wybierający wózek z pewnością powinni jeszcze zwrócić uwagę na hamulec – najlepiej, aby blokował on oba koła i był naprawdę mocny. Przyda się to podczas wycieczek pod górkę.

DSC_0829

Znalezienie solidnego wózka to nie zawsze łatwe zadanie. Dlatego warto zwrócić się w tej sprawie do specjalistów. Wózki produkowane przez CAMARELO znane są z wysokiej jakości i długiej żywotności. Nic zatem dziwnego, że rodzice poszukujący odpowiedniego sprzętu znajdą tam taki, który spełni ich oczekiwania, ale i sprawi, że aktywność z malcem u boku stanie się prawdziwą przyjemnością.

Więcej na: www.camarelo.pl

reklama na stronę Camarelo

UWAGA KONKURS!!!

Do wygrania wielofunkcyjny wózek marki Camarelo!

Wystarczy do czwartku do godz. 20 nadesłać na adres: redakcja@fitmagazyn.pl odpowiedź na pytanie:

„Jaki powinien być wózek dla dziecka odpowiedni dla aktywnego rodzica?”. Odpowiedź nie powinna przekraczać 700 znaków ze spacjami.  Redakcja wyłoni zwycięzcę, który zostanie poinformowany o decyzji drogą mejlową.

Uwaga! Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest gotowość do przekazania redakcji w umówionym terminie recenzji z użytkowania wózka i kilku amatorskich/samodzielnie wykonanych zdjęć

Regulamin

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *