Młodzi za kółkiem

autor: • 23 lipca 2015 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Rodzice z założenia ufają swoim dzieciom i chcą wierzyć, że są one zawsze rozsądne i odpowiedzialne. Jednak od czasu do czasu woleliby sprawować nad nimi pieczę, zwłaszcza, jeżeli sprawa dotyczy powierzanego im samochodu

Bezlitosne statystyki
Według policyjnych statystyk, młodzi kierowcy w wieku 18 – 24 lata, są najczęstszymi sprawcami wypadków. Zazwyczaj przyczyną nieszczęśliwych zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na dowód tego, co rusz nagłaśniane są przez media, tragiczne w skutkach wypadnięcia z drogi, czy czołowe zderzenia, spowodowane właśnie przez młodych ludzi. Trudno się więc dziwić wszystkim rodzicom, którzy z drżącym sercem powierzają kluczyki do samochodu swoim dzieciom. Szczególny powód do trosk mają, gdy ich dzieci są dopiero uzyskały prawo do jazdy i nie mają jeszcze zbyt dużego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów. Tym rodzicom, którzy chcieliby mieć jakikolwiek wpływ na początkowy styl jazdy swoich pociech, co automatycznie przekłada się na ich bezpieczeństwo na drodze, z pomocą przychodzą tzw. usługi monitoringu pojazdów.

Auto monitorowane
Usługi monitoringu pojazdów, to nowe rozwiązania stworzone właśnie z myślą o zatroskanych rodzicach, którzy boją się o życie i zdrowie swoich dzieci. Za ich pośrednictwem, używając smartfona z systemem Android, iOS lub Windows Phone oraz właściwego serwisu www, możliwy jest nie tylko całodobowy monitoring samochodu, ale także lokalizowanie auta na żądanie, niezależnie od tego, gdzie się ono znajduje. Usługi te pozwalają również na wyznaczenie trasy do pojazdu z miejsca, w którym znajduje się dany użytkownik, a z kolei funkcja „strażnik” informuje o przemieszczeniu się samochodu, nawet, gdy ma on wyłączony silnik. Tego typu, praktycznych rozwiązań jest znacznie więcej. Istnieje na przykład możliwość ustawienia alarmu prędkości, po przekroczeniu której dana aplikacja sygnalizuje użytkownikowi, że zlokalizowany pojazd porusza się zbyt szybko. Wyjątkowo zapobiegliwi rodzice mogą mieć ponadto dostęp do historii zdarzeń, w której gromadzone są wszystkie informacje o lokalizacjach samochodu, czy też powiadomieniach, które dla ułatwienia prezentowane są na czytelnej mapie. Jak mówi Marcin Brysiak, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży firmy Locon, taka aplikacja zapewnia przede wszystkim spokój ducha. – A z drugiej dostarcza rodzicom rzeczowych argumentów w dyskusjach z dziećmi, na temat ich zachowania za kierownicą – dodaje. Z omówionych usług mogą korzystać właściciele samochodów wyposażonych w złącze OBD 2, które występuje we wszystkich samochodach wyprodukowanych po roku 2000 oraz niektórych modelach wyprodukowanych wcześniej. Podłącza się do niego nadajnik GPS i w zasadzie wszystko już gotowe. Ostatnim, koniecznym warunkiem do spełnienia, jest wykupienie abonamentu, który można aktywować np. poprzez wysłanie SMS –a. Istnieje także możliwość wcześniejszego przetestowania usługi i sprawdzenia w praktyce jej skuteczności.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *