Uwolnij się od domowych obowiązków!

autor: • 23 sierpnia 2018 • LifestyleKomentarze: (0)

W dzisiejszych czasach praca zawodowa zabiera nam bardzo dużo czasu. Nawet jeśli pracujemy jedynie 8 godzin dziennie, to doliczając do tego dojazdy, z każdej doby ubywa nam około 10 godzin. Do tego warto się wysypiać, ponieważ jest to niezbędne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, co również powinno trwać około 8 godzin. Nie wspominając o tym, że każdego dnia na spożywanie posiłków i zadbanie o własne potrzeby fizjologiczne musimy poświęcić około 2 godzin. W efekcie zostają nam 4 godziny wolnego czasu.

Ten wolny czas warto wykorzystać na relaks, zawsze wtedy, gdy mamy taką możliwość. Dzięki temu codzienne zawodowe obowiązki będziemy wykonywać o wiele efektywniej. Jeśli mamy rodzinę, to te 4 luźne godziny najczęściej poświęcamy i dzieciom i partnerowi. W związku z tym pojawia się pytanie, jak w tym wszystkim znaleźć czas na sprzątanie?

Życie bez obowiązków domowych – czy jest możliwe?

Trudno zatem dziwić się osobom, które marzą o tym, aby pozbyć się domowych obowiązków. Na szczęście w dzisiejszych czasach wcale nie jest to takie trudne. Można np. wejść na stronę www.pomocedomowe.pl i znaleźć miłą i dokładną panią, która wszelkie prace domowe chętnie wykonana za nas. Obecnie bardzo wiele rodzin aktywnych zawodowo decyduje się skorzystać z takich usług. Choć sprzątanie w Gdańsku nie należy do najtańszych, bo średnio za godzinę pracy gosposi należy zapłacić nawet około 20 złotych, to w gruncie rzeczy taka pomoc jest bezcenna. Pozwala nam zyskać wolny czas, który możemy przeznaczyć dla rodziny lub na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. Dla wielu osób jest to także dobry sposób na możliwość wypoczywania w czystej i przyjemnej przestrzeni bez ograniczania brania nadgodzin, które umożliwiają osiągnięcie sukcesu zawodowego.

Domowe obowiązki to nie tylko regularne sprzątanie. To także robienie prania i prasowanie. Dodatkowo musimy co kilka dni odwiedzać sklepy spożywcze i przygotowywać posiłki. Na szczęście również i te obowiązki może przejąć gosposia domowa. Niektóre panie oferują nawet pomoc dzieciom w lekcjach, załatwianie spraw urzędowych itp. Zazwyczaj informacje na temat ich zakresów obowiązków są zamieszczone w ogłoszeniach, ale warto wiedzieć, że też podczas rozmowy z kandydatką można ustalić takie kwestie.

Z pomocy domowej wiele rodzin korzysta na co dzień. Szczególnie, jeśli są w niej małe dzieci, a rodzice wykonują absorbującą pracę zawodową i każda wolna godzina jest dla nich na wagę złota. Jest też wiele osób, które korzystają z pomocy tylko doraźnie – np. gdy potrzebują dokładnie wysprzątać mieszkanie.

Jak ustalić współpracę z gosposią?

Decydując się na zatrudnienie gosposi po raz pierwszy w życiu, bardzo często zadajemy sobie pytanie, jak ta nasza współpraca powinna wyglądać. Możliwości jest wiele i wszystko zależy od naszych indywidualnych ustaleń z kandydatką. Zdecydowana większość rodzin dokładnie spisuje obowiązki gosposi, często z podziałem na konkretne dni, ponieważ to wyklucza większość nieporozumień, jakie mogły by wystąpić i sprawia, że współpraca dla obydwu stron staje się coraz bardziej satysfakcjonująca.

W kwestii rodzaju zatrudnienia i wypłaty, również warto ustalić indywidualne warunki. Niektóre pomoce domowe otrzymują pensję miesięczną, inne za przepracowaną godzinę, a jeszcze inne „od zlecenia”. Każdy rodzaj współpracy warto dostosować nie tylko do oczekiwań obydwu stron, ale również do tego, jak często będziemy potrzebowali pomocy gosposi.

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *