Uciążliwe żylaki

autor: • 27 kwietnia 2016 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Osoby zmagające się z żylakami czasami mają już ich dość. W walce z nimi warto przede wszystkim pamiętać, że są one kłopotliwe nie przez kwestie estetyczne a przez zdrowotne

Żylaki powinny denerwować tych, którzy się z nimi borykają nie tylko dlatego, że to wystające i brzydkie żyły, które z czasem zaczynają się powiększać, ale z powodu ich związku z chorobami układu krążenia. Chcąc się ich pozbyć powinniśmy zatem zwracać uwagę na to, gdzie jest ich źródło, a nie jak sprawić, by nie były widoczne. Na początku, nawet jeżeli jeszcze nie masz problemów z żylakami, warto zwrócić uwagę na odpowiednią profilaktykę, która zapobiega powstawaniu żylaków i łagodzi zmiany żylakowe w stadiach zaawansowanych.

Nie ma się co łudzić, że żylaki znikną pod wpływem cudownych kremów czy maści. Aby pozbyć się ich skutecznie z pewnością potrzebna będzie operacja. Jeżeli chcemy jednak zapobiegać niż leczyć z pewnością nie zaszkodzą wspomniane kremy czy maści, a także specjalistyczna bielizna.

Jeżeli chodzi o ubrania, które są przystosowane dla osób mających żylaki to jest ich całe mnóstwo. Zaczynając od rajstop, pończoch czy podkolanówek, a kończąc na legginsach. Są to zazwyczaj produkty o trzech stopniach ucisku na różnych wysokościach kończyny: w kostce, na łydce i na udzie. Stopniowany ucisk wspomaga pompowanie krwi i sprawia, że krew krąży jak w zdrowym organizmie. Rajstopy i pończochy przeciwżylakowe są polecane także osobom, które mają pracę jedynie siedzącą lub jedynie stojącą. Te, o wyższych stopniach kompresji, czyli ucisku, mają już działanie lecznicze.

Choć ceny na przykład rajstop przeciwżylakowych  są z pewnością wyższe niż tych zwykłych to zupełnie inna jest ich wytrzymałość. Rajstopy przeciwżylakowe są trwalsze, nie trzeba się więc martwić tym, że od razu zrobi się w nich dziurka.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *