Skóra w starciu z czynnikami zewnętrznymi

autor: • 26 października 2017 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Wiele sytuacji i czynników dziejących się na zewnątrz naszego ciała ma bezpośredni wpływ na kondycję skóry. To ona jest osłoną, która jako pierwsza musi mierzyć się z wieloma czynnikami zewnętrznymi. Jej stan to też opis tego, jak wygląda nasz organizm od wewnątrz. 

Nie przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi mającymi wpływ na stan naszej skóry możemy się bronić. Na część z nich mamy jednak wpływ. Aby uświadomić sobie, na ile możemy sobie pozwolić, zacznijmy od określenia, które z czynników zewnętrznych mogą być dla nas szkodliwe.

Niekorzystne warunki atmosferyczne

Wśród wspomnianych czynników z pewnością powinny się znaleźć uwarunkowania środowiskowe i klimatyczne. Obserwując, jak nasza skóra zmienia się w trakcie poszczególnych pór roku czy stanów pogodowych łatwo można wywnioskować, że wiatr czy np. mała wilgotność powietrza zdecydowanie nie służą naszej skórze. Napięta, sucha, a także łuszcząca się skóra to efekt tych czynników.

Szkodliwe zanieczyszczenia

Nikt z nas nie lubi zanieczyszczeń. Nasza skóra również. Dlatego unoszący się wokół pył czy kurz zdecydowanie jej nie pomagają. Przylegając do naszej skóry sprawiają, że nie wypuszcza ona zbędnych jej elementów, a pory zostają zatkane. To wszystko sprawia, że skóra wygląda źle, a my musimy radzić sobie z jej niedoskonałościami.

Niebezpieczne promieniowanie UV

Podczas wakacyjnych wyjazdów musimy się również liczyć z oddziaływaniem promieni słonecznych. Choć pozornie mogą nam one sprawiać mnóstwo radości to w praktyce bywają także szkodliwe. Mowa tu oczywiście o promieniowaniu UV, które stoi za wieloma zmianami skórnymi, a także szybszym starzeniem się skóry. Można się przed nimi bronić stosując kremy z filtrem. Istotna jest także pielęgnacja w późniejszej fazie. Skóra będzie bowiem potrzebowała odpowiedniej ochrony i nawilżenia.

Uwaga na stres

Negatywnie może na nas wpływać również stres towarzyszący nam w codziennym życiu – czy to ten związany z pracą czy też z życiem prywatnym. Źle może działać na nas także otoczenie, w którym na co dzień przebywamy. Jeśli pracujemy np. w miejscu, w którym nie brakuje kurzu czy pyłu to także musimy się liczyć z tym, że nasza skóra będzie potrzebowała więcej uwagi.

Z pewnością nie pomaga nam także nieodpowiedni tryb życia. Co to oznacza w praktyce? Korzystanie z używek, brak czasu na odpoczynek, niewłaściwa dieta – te wszystkie kwestie mają wpływ na wygląd naszej skóry. Co ważne, są to czynniki, na które mamy wpływ.

Czas na pielęgnację!

Poza tym, że możemy zwracać więcej uwagi na to, jaki prowadzimy tryb życia i co robimy, możemy też bardziej zaangażować się w pielęgnację naszego ciała i walczyć z suchą skórą. Jak to zrobić? Odpowiedzią są odpowiednie preparaty.

Wśród wielu kosmetyków dostępnych na rynku warto szukać takich, które zapewnią nam odpowiedni poziom nawilżenia. Kremy do suchej skóry marki AMADERM pozwalają dostosować stężenie mocznika do stanu naszej skóry.

amaderm_5-kopia

Chcąc zapewnić sobie solidną dawkę nawilżenia warto zaopatrzyć się w krem UREA 5% marki AMADERM. Nie tylko intensywne nawilża, ale i łagodzi podrażnienia. Krem nawilżająco-regenerujący UREA 15% to z kolei sposób na to, aby poradzić sobie z suchymi łokciami, kolanami czy dłońmi.

amaderm_15-kopia

Aby intensywnie nawilżyć całe ciało warto też pomyśleć o balsamie do bardzo suchej skóry. Dzięki niemu wrażliwa i sucha skóra zostanie odżywiona. Co więcej, zostanie ona zaopatrzona nie tylko w mocznik, ale i pantenol oraz alantoninę.

Niektóre problemy z suchą skórą nie są zależne od nas, na wiele dolegliwości mamy jednak wpływ. Poza obserwacją naszego otoczenia i reagowania na sytuacje, które mają wpływ na kondycję naszej skóry, możemy sobie również zapewnić nawilżenie za pomocą kosmetyków do skóry suchej. To, czy się na to zdecydujemy zależy już tylko od nas.

Więcej na: www.amaderm.pl

logo_amadrem

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *