Skóra atopowa a skóra zdrowa

autor: • 29 czerwca 2017 • Najnowsze, UrodaKomentarze: (0)

Dlaczego moja skóra jest tak sucha i skąd właściwie te pęknięcia? Skóra atopowa znacznie różni się od zdrowej. Co więcej, może też prowadzić do pojawienia się u nas wielu innych dolegliwości. Czas zatem się z nią zmierzyć!

Skóra atopowa daje o sobie znać nie tylko poprzez swędzenie czy suchość. Często do objawów jej występowania można również zaliczyć łuszczenie się i pękanie. Szorstka i zaczerwieniona skóra to dla nas jasny znak, że dzieje się coś niedobrego, a my musimy bardziej zadbać o swoje ciało.

Objawy te nierzadko prowadzą do nadmiernego odwodnienia się skóry, a także stają się bezpośrednią przyczyną pojawienia się czegoś, z czym zmaga się aktualnie wiele osób mających suchą skórę – z Atopowym Zapaleniem Skóry (AZS).

Atopowe Zapalenie Skóry

Niektórzy zmagają się z AZS od dziecka, inni dziwią się, gdy w podeszłym wieku muszą nagle podporządkować się zasadom leczenia suchej, atopowej skóry. Tak naprawdę atopowe zapalenie skóry może przyjść w każdym momencie życia. Faktem jest jednak, że najczęściej pojawia się ono w dzieciństwie. Niejednokrotnie problem ten połączony jest z innymi dolegliwościami, takimi jak alergia czy astma.

Atopowa skóra to wyzwanie w zakresie pielęgnacji. Musimy bowiem pamiętać, że podstawą w tym przypadku jest jej ciągłe nawilżanie. Nie tylko raz czy dwa razy dziennie, ale czasami nawet kilkukrotnie w ciągu doby.

Nawilżać? Ale jak?

W tym momencie pojawia się jednak pytanie, który krem do suchej skóry będzie odpowiedni? Przede wszystkim taki, który nie podrażni skóry jeszcze bardziej, a więc będzie odpowiedni dla osób wrażliwych na silne działanie niektórych składników.

tubki_kremy

Krem dla osób z tak suchą skórą powinien zawierać przede wszystkim mocznik, który obecnie stał się bardzo popularnym elementem tego rodzaju preparatów. Poza nim ważne są również inne nawilżające składniki, takie jak: pantenol czy alantonina. Można je odnaleźć w kremach marki AMADERM. Specjalna seria z mocznikiem to dobry sposób na to, aby poradzić sobie z pielęgnacją suchej skóry.

Aby dobrze nawilżyć najbardziej wymagające partie ciała warto postawić na ten preparat, w którym stężenie mocznika będzie wynosiło od 2-10%. Taka ilość zapewni nam nie tylko intensywne nawilżenie, ale i załagodzi podrażnienia oraz przyniesie ulgę zmęczonej skórze. Krem UREA 5% marki AMADERM będzie zatem odpowiedni dla tych, którzy szukają takich rozwiązań.

amaderm_5-kopia

Choć w pewnym momencie może się okazać, że nasza skóra ma się już całkiem nieźle, to nie zapominajmy, że atopowa skóra, a co gorsze, szereg objawów związanych z AZS, lubi powracać. Warto zatem zawsze mieć pod ręką coś, co załagodzi świąd i sprawi, że sucha skóra zostanie nawilżona i zyska więcej blasku.

Więcej na: www.amaderm.pl

logo_amadrem

 

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *