Skinny fat są wśród nas!

autor: • 15 kwietnia 2016 • Najnowsze, ZdrowieKomentarze: (0)

Otyłość nie jest zarezerwowana tylko dla pewnej grupy osób. Jest to coś, co może dosięgnąć każdego. Wiele osób zauważa ten problem, są jednak i tacy, którzy bezrefleksyjnie zajadają się niezdrowymi przekąskami i uważają, że nie wpływa to na nich negatywnie

Ludzie, o których mowa to tak zwani „skinny fat”. Charakteryzują się smukłym ciałem skrywającym o wiele więcej tłuszczu niż mięśni. Wbrew pozorom, takie osoby również są narażone na wzrost wagi. Może on nastąpić choćby za sprawą zmiany trybu życia na siedzący, procesu starzenia się czy rozregulowania diety. Jeżeli uważasz siebie za skinny fat to być może warto pomyśleć o zmianie swojego życia.

Podstawowym zadaniem w nowym, zbilansowanym życiu musi być utrzymanie odpowiedniego BMI. Pomoże nam w tym z pewnością odpowiednie rozplanowanie posiłków. Przede wszystkim trzeba zadbać o ich regularność. W obliczu współczesnych technologii, zdobycie informacji o tym, jaka jest wartość energetyczna danego produktu czy posiłku wcale nie jest trudne. Dobrze jest zatem znaleźć kilka informacji odnośnie zawartości cukru czy kaloryczności naszych ulubionych przekąsek. To, co powstrzymuje nas przed zbilansowaną dietą to wyłącznie rozleniwienie, nie zawsze są temu winne posiadane przez nas geny. Pamiętajmy, że dieta nie polega na zmniejszeniu dawek jedzenia, które przyjmowaliśmy do tej pory, trzeba przede wszystkim starać się nieco zmienić nasze nawyki żywieniowe.

Na to oczywiście nigdy nie jest za późno. Z wiekiem nasze procesy metaboliczne ulegają spowolnieniu. Zazwyczaj nie zmieniają się natomiast nasze przyzwyczajenia, a więc nadal, podobnie jak w dzieciństwie, uwielbiamy słodkie i słone potrawy. Ich ciągłe spożywanie przekłada się nie tylko na naszą wagę, ale przede wszystkim na zdrowie.

Jak podają różne źródła, spośród dostępnych na rynku napojów około 70% jest dosładzane wysokokalorycznymi cukrami, znacząco przyczyniającymi się do przybierania na wadze. Także tradycyjne „polskie” potrawy jak zabielane śmietaną zupy, smażone mięso i ziemniaki będące podstawą dań obiadowych powodują niechciany przyrost wagi. Zdrowe odżywianie będzie nieuchronnie wiązało się z ograniczeniem spożycia znanych i lubianych potraw – ograniczenie nie równa się całkowitej rezygnacji. Pamiętajmy jednak, aby nasza dieta była zbilansowana. Do tego potrzeba jednak naszej dobrej woli i świadomości występowania problemu.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *