Rzućmy wszystko i odpocznijmy

autor: • 6 maja 2016 • Lifestyle, NajnowszeKomentarze: (0)

Natłok obowiązków i przemęczenie sprawia, że chcielibyśmy po postu odpocząć. Nie zawsze się nam to udaje. Nie każdy ma bowiem „przepis na odpoczywanie”

O ile łatwiej byłoby nam żyć, gdybyśmy potrafili szybko regenerować swoje siły! Trudno jest dokonać tego w kilka chwil, jednak weekendowy relaks może być odpowiednim czasem na to, by działy się z nami rzeczy, które zaprocentują całkowitą odnową.

Taką terapię warto rozpocząć od snu. To właśnie jego niedobór jest główną i najbardziej powszechną przyczyną zmęczenia. Dlatego, korzystając z weekendu, poświęćmy na to co najmniej osiem godzin. przed snem warto zadbać o dobry materac, on także przekłada się na nasze samopoczucie i odpoczynek.

Gdy będziemy mieć już chwilę wolnego to warto przygotować sobie posiłek, który zawiera witaminy i mikroelementy. Walcząc z przemęczeniem dobrze jest wprowadzić do diety składniki zawierające między innymi żelazo. Nie warto gardzić zatem szpinakiem czy wątróbką. Ważne też, by posiłki były jedzone w spokoju, bez pośpiechu.

Aktywność fizyczna to sposób na rozładowanie negatywnych emocji i pozbycie się stresu. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do dużego wysiłku – zacznij małymi krokami. Godzinny spacer lub wycieczka rowerowa, wbrew pozorom nie zmęczą, a dostarczą energii i mocy do działania. Co więcej, ćwiczenia to relaks dla umysłu. Warto by na stałe zagościły w weekendowym planie aktywności.

Weekend to ten moment, w którym masz okazję zrobić coś dla siebie. Dlatego urządzenie sobie domowego SPA będzie tu świetnym pomysłem. Gorąca kąpiel, świece zapachowe i dobra muzyka w tle – czego można chcieć więcej? Podczas realizowania tej części „przepisu na odpoczywanie” przydadzą się z pewnością naturalne kosmetyki. Własnoręcznie przygotowany peeling z fusów kawy i oliwy wpłynie na regenerację ciała, a jego niesamowity zapach rozbudzi zmysły i doda energii przed pracowitym tygodniem!

Podczas takiej regeneracji najważniejsze jest to, abyśmy wyłączyli telefon oraz komputer. Wolny dzień oznacza bark pracy, nie psujmy tego i pracujmy nad tym, by po weekendzie wrócić w pełni zrelaksowani.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Pin It

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *